Pięć rzeczy, które powinieneś wiedzieć o rasie basenji owczarek niemiecki

Oto kilka informacji na temat rasy basenji owczarek niemiecki, potomka najwcześniejszych psów znanych człowiekowi. Rasa ta jest tolerancyjna, łagodna i inteligentna. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej wyjątkowej rasie. Basenji, pierwotnie pies myśliwski, jest bardzo inteligentną, tolerancyjną i łagodną rasą. Mimo swoich rozmiarów nie są wcale agresywne. Oto pięć rzeczy, które powinieneś wiedzieć o basenji.

Basenji jest potomkiem najwcześniejszych znanych psów

Basenji to bardzo stara rasa psów, pochodząca z lasów tropikalnych środkowej Afryki. Pierwotnie były znane jako derrier kongijski, co w językach afrykańskich oznacza „pies z buszu”. Ich terytorium skurczyło się do odległych zakątków Afryki Środkowej, ale były one importowane z innych krajów w celach hodowlanych. W rzeczywistości rasa ta prawdopodobnie zadebiutowała w świecie zachodnim w 1843 r., kiedy to królowa Wiktoria i książę Albert pomalowali trzy psy. Jeden z psów, Niger, został zidentyfikowany jako basenji. Od tego czasu Afrykę opuściło 71 basenji, a 56 kolejnych włączono do zarejestrowanej populacji hodowlanej basenji.

Basenji jest małym, krótkowłosym psem o wyprostowanych uszach i ogonie. Rasa ta ma elegancką, pełną wdzięku szyję. Czoło Basenji jest pomarszczone, zwłaszcza gdy jest młody. Jego oczy w kształcie migdałów mają głęboki, ciemnoczerwony kolor. Psy te ważą zazwyczaj od dziewięciu do jedenastu kilogramów i mają 41-46 cm wysokości w ramionach. Psy te są niezwykle atletyczne, a ich wielkość sprawia, że są zwodniczo silne.

Oprócz unikalnej budowy genetycznej, genom basenji został zsekwencjonowany przez grupę badaczy z UNSW. Te nowe informacje genetyczne mogą mieć wpływ na ewolucję psów, ich udomowienie oraz rozwój chorób genetycznych psów. Ponieważ Basenji są tak stare i blisko spokrewnione z innymi rasami psów, interesujące może być sprawdzenie, jak wiele zmienności genetycznej zawierają w swoich genomach.

Jest tolerancyjny

Mieszaniec owczarka niemieckiego Basenji jest tolerancyjny i stanowi dobry wybór dla rodzin. Psy te są tolerancyjne wobec dzieci i na ogół bardzo oswojone. Mają krótką, delikatną sierść i mogą być rude, czarne, trójkolorowe, pręgowane lub stanowić kombinację tych kolorów. Końcówka ogona powinna być biała. Są również tolerancyjne w stosunku do innych psów, ale nie powinny być pozostawiane same w domu.

Rasa ta ma wielki popęd łowiecki i potrzebuje ruchu, ale może być również destrukcyjna. Basenjaki są znane z tego, że mają tendencję do gubienia sierści, zarówno przez cały rok, jak i sezonowo. Ich waga waha się od 22 do 50 funtów, a masa ciała od 10 do 23 kilogramów. Basenji – mieszaniec owczarka niemieckiego waży od 22 do 50 funtów i od dziesięciu do dwudziestu trzech kilogramów. Obie rasy są znane z tego, że są bardzo tolerancyjne w stosunku do dzieci, chociaż Basenji ma nieco bardziej pudełkowaty wygląd niż owczarek niemiecki. Mimo że są podobne z wyglądu, owczarek niemiecki ma spadzistą linię grzbietu i klapnięte uszy. Obie rasy są bardzo wysportowane i są doskonałymi psami stróżującymi. Niezależnie od wielkości, obie rasy są tolerancyjne wobec dzieci i mają oddanych właścicieli.

Mieszaniec owczarka niemieckiego Basenji jest jednym z najlepszych wyborów dla rodzin, ponieważ jest tolerancyjny zarówno wobec dzieci, jak i osób starszych. Uwielbiają przebywać wśród ludzi, ale nie tolerują długich okresów samotności. Chociaż mają wiele pozytywnych cech, wymagają również dużo ruchu, aby były dobrze wychowane. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem mieszańca Basenji z owczarkiem niemieckim, musisz poznać zalety i ograniczenia tej rasy.

Jest łagodna

Basenji i owczarek niemiecki są bardzo muskularnymi psami. Mają wysoki poziom energii i muszą być aktywne, aby ją spalić. Ich osobowości są zabawne, kochające i opiekuńcze. Mimo że są podobne z wyglądu, Basenji jest bardziej tolerancyjny w stosunku do dzieci niż owczarek niemiecki. Basenji nie jest najlepszym wyborem dla rodzin z dziećmi, które wykazują wiele zachowań reaktywnych. Jeśli jednak jesteś osobą, która kocha duże psy i lubi spędzać czas z dużym psem, mieszaniec Basenji z owczarkiem niemieckim może być dla Ciebie idealnym wyborem.

Mieszaniec Basenji z owczarkiem niemieckim jest idealnym zwierzęciem dla rodzin i seniorów. Są łagodne, inteligentne i tolerancyjne, co czyni je idealnymi zwierzętami domowymi dla dzieci i seniorów. Mimo że są łagodne, potrzebują dużo ruchu, aby pozostać zdrowe i szczęśliwe. Basenji owczarek niemiecki potrzebuje dużo uwagi i ruchu, dlatego nie powinny być pozostawiane same sobie przez dłuższy czas. Jako dorosły osobnik, owczarek niemiecki basenji waży od 25 do 90 funtów. Basenji owczarek niemiecki jest psem średniej wielkości, a jego średnia długość życia wynosi od 10 do 14 lat. Niektóre zagrożenia dla zdrowia związane z tą rasą to epilepsja, dysplazja stawów biodrowych i wzdęcia.

Basenjie uwielbiają dzieci, są niezwykle łagodne i czułe. Lubią przebywać w pobliżu ludzi i wszędzie podążają za dziećmi. Są inteligentne, łagodne i pełne energii. Świetnie dogadują się z dziećmi i są bardzo kochającymi towarzyszami. Nie są jednak najlepszym wyborem dla gospodarstw domowych z małymi dziećmi, ponieważ mają tendencję do bycia upartymi i niezależnymi. Basenji potrzebuje dorosłego właściciela, który nauczy go najlepszych sposobów zachowania.

Czytaj również:   Wszystko o cenie Basenji

Jest inteligentny

Mimo że wiadomo, iż basenji są bardzo inteligentne, wiele osób nadal ma obawy związane z tymi psami. Hodowcy Basenji nieczęsto krzyżują swoje psy z innymi rasami, ponieważ taka mieszanka może wywołać nieprzewidywalne reakcje. W związku z tym zaleca się trzymanie psa w domu. Basenji nie są hipoalergiczne. Są bardzo inteligentne i mogą być pomocne w wielu aspektach życia, w tym w szkoleniu.

Basenji to inteligentny pies o silnym uporze. Często nie są chętne, aby cię zadowolić, i nawet jeśli zrozumieją twoje polecenia, nie będą ich wykonywać. Wynika to z ich wysokiej inteligencji, która pozwala im wykorzystywać swoją wiedzę do zwracania na siebie uwagi i domagania się swoich względów. Dlatego najlepiej unikać wprowadzania basenji do domu z małymi dziećmi, ponieważ mają one tendencję do gonienia małych zwierząt i kotów.

Rasa basenji jest znana ze swojej charakterystycznej wokalizacji. Jego głośny jazgot, który słychać na wiele kilometrów, jest bardziej wyrazisty niż szczekanie. Mimo wysokiej inteligencji psy te są wspaniałymi zwierzętami domowymi, zwłaszcza dla aktywnych rodzin. Z kolei owczarki niemieckie to bardzo inteligentne i doskonałe psy pracujące. Są w stanie wykonać niemal każde zadanie, od prowadzenia niewidomych, przez pilnowanie zwierząt gospodarskich, po stado ludzi. W sztuce egipskiej i libijskiej pies basenji przedstawiany jest już 3000 lat p.n.e. Jednak współczesna rasa basenji powstała w Demokratycznej Republice Konga.

Nie jest wymagający w utrzymaniu

Basenji jest rasą niewymagającą w utrzymaniu. Choć wymaga trochę ruchu, codzienny spacer trwający około godziny powinien wystarczyć. Basenji są bardzo towarzyskie, ale niekoniecznie przepadają za dziećmi. Jednak starsze dzieci z pewnością ucieszą się z obecności domowego basenji. Jeśli to możliwe, zaleca się socjalizację nowego psa od szczenięcia lub adopcję dorosłego Basenji, jeśli nie masz dzieci.

Mimo że psy rasy Basenji, owczarek niemiecki, są łatwe w utrzymaniu, wymagają dużo ruchu. Jak każdy pies, potrzebują one dużo przestrzeni i ruchu. Otyłość może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, takich jak bóle stawów, choroby serca i cukrzyca. Dlatego przed zakupem psa rasy Basenji, owczarka niemieckiego, należy rozważyć te potencjalne problemy. Poniżej wymieniono niektóre problemy zdrowotne związane z tą rasą.

Basenji to pies inteligentny i chętny do zabawy. Chociaż nie są niszczycielskie, są podatne na różne niepożądane zachowania, jeśli nie zapewnisz im wystarczającej ilości ruchu. Basenji nie są zgodne z małymi zwierzętami domowymi. Dobrze natomiast radzą sobie z kotami. Mimo że nie nadają się idealnie do domów z innymi małymi zwierzętami, warto rozważyć ich posiadanie, jeśli nie chcesz dzielić przestrzeni z innym psem.

Mimo że Basenji, owczarek niemiecki, nie jest psem łatwym w utrzymaniu, wymaga niewielkiej ilości zabiegów pielęgnacyjnych. Ich dwuwarstwowa sierść wymaga częstego szczotkowania. Ta rasa bardzo dużo zrzuca, dlatego ważne jest, aby szczotkować sierść zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Możesz użyć szczotki do usunięcia nadmiaru sierści z uszu, ponieważ dzięki temu będą one wyglądały czysto.

Potrzebuje dużo ruchu

Ta rasa mieszańca owczarka niemieckiego i basenuji potrzebuje dużo ruchu. Ich wrodzony poziom energii wymaga codziennego spaceru lub biegu. Są one również naturalnymi myśliwymi i będą wymagały zarówno stymulacji umysłowej, jak i ćwiczeń fizycznych, aby uniknąć nudy. Psy te powinny być wychowywane w domu z dziećmi, ponieważ w końcu będą się wzajemnie męczyć. Jeśli planujesz kupić basenji, zacznij go wcześnie szkolić.

Ponieważ psy rasy basenuji i owczarek niemiecki potrzebują dużo ruchu, mogą łatwo nabawić się nadwagi lub stać się destrukcyjne. Zapewnienie mu dużego podwórka do ćwiczeń pozwoli Ci zaspokoić tę potrzebę i sprawi, że będzie szczęśliwy. Jeśli tylko możesz poświęcić czas na ćwiczenia, pies będzie wspaniałym zwierzęciem domowym. Pamiętaj jednak o ich wymaganiach fizycznych! Ten przewodnik dostarczy Ci wszystkich informacji potrzebnych do szkolenia basenuji – mieszańca owczarka niemieckiego.

Basenji ma kilka problemów zdrowotnych. Dysplazja stawu biodrowego występuje wtedy, gdy kość udowa nie pasuje prawidłowo do stawu biodrowego. Niektóre Basenji mogą wykazywać ból w tylnych łapach, inne nie. Niedoczynność tarczycy wpływa na produkcję hormonów tarczycy. Może ona prowadzić do otyłości i niepłodności. Leczenie niedoczynności tarczycy polega na podawaniu leków. Upewnij się jednak, że Twój Basenji ma dużo ruchu, co pomoże mu zachować zdrowie.

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wszystko o rasie psów Basenji

Next Post

Wszystko o Basenji – mieszance golden retrieverów

Related Posts