Wszystko o Basenji Boxer Mix

Mogłeś słyszeć o Basenji boxer mix, ale możesz nie wiedzieć zbyt wiele o tej rasie psów. W tym artykule przedstawimy Ci ogólny zarys rasy Basenji. Basenji to pies myśliwski, który jest aktywny, niezależny i przyjaźnie nastawiony do innych psów. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem mieszańca boksera z Basenji, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej rasie. Po raz pierwszy odkryto ją w Afryce Zachodniej w XIX wieku. W swojej ojczyźnie basenji był wykorzystywany do płoszenia zwierzyny w sieci, noszenia towarów i ostrzegania ludzi przed niebezpiecznymi zwierzętami na szlaku. Niektóre plemiona afrykańskie ceniły sobie nawet dobrego myśliwego Basenji ponad żonę. Mimo tych zalet, próby sprowadzenia basenu do Europy nie powiodły się. Psy umierały z powodu chorób wkrótce po przyjeździe. Ostatecznie import rozpoczęto w latach trzydziestych XX wieku w Anglii i Stanach Zjednoczonych.

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z

Basenji jest psem myśliwskim

Basenji należy do grupy psów znanych jako psy myśliwskie. Polują one za pomocą wzroku i słuchu, wykorzystując oba zmysły jednocześnie. Jest to rasa bardzo inteligentna, o wyrafinowanym temperamencie i wyczulonym węchu. Są znane ze swojej zwinności i umiejętności łowieckich. Poniżej przedstawiono niektóre z korzyści wynikających z posiadania jednego z tych psów. Przyjrzyjmy się każdej z tych cech.

Pochodzenie rasy Basenji datuje się na czasy faraonów, choć wiele osób twierdzi, że rasa ta istnieje już od tysięcy lat. Psy przedstawione na egipskich grobowcach to zarówno psy gończe faraonów, jak i jamniki. Choć nie wiemy, czy te psy rzeczywiście istnieją, zostały udomowione przez plemię Mangbetu. Ze względu na ich wspaniałe zdolności myśliwskie zostały w końcu sprowadzone do Anglii i ostatecznie uznane przez United Kennel Club w 1948 r.

Pomimo długich nóg i krótkiej sierści, psy Basenji znane są z tego, że są niezwykle czyste. Ich nieowłosiona sierść sprawia, że są łatwe w pielęgnacji. Bardzo rzadko się gubią, co czyni je dobrym wyborem dla alergików. Są również niezwykle aktywne i ciekawskie, co czyni je idealnymi zwierzętami domowymi. Krótka sierść basenji pomaga im radzić sobie w gorącym klimacie Afryki. Dobrze utrzymany basenji może z łatwością wspinać się na ogrodzenia z siatki.

Jest to rasa aktywna

Ta mała, czysto umaszczona, niezwykle inteligentna rasa jest dobrym wyborem dla aktywnej rodziny. Choć często są ciche i spokojne, mogą stać się dość hałaśliwe, jodłować i krzyczeć, gdy potrzebują uwagi. Potrzebują dużo ruchu i należy zadbać o zapewnienie im dużego podwórka, ponieważ są bardzo dobrymi uciekinierami. Basenji boxer mix są doskonałymi towarzyszami dla rodzin z dziećmi, ponieważ będą męczyć zarówno dzieci, jak i psa.

Basenjaki są niezwykle inteligentnymi psami i wymagają stałej uwagi i czułości. Uwielbiają dzieci i będą za nimi wszędzie podążać. Są bardzo inteligentnymi psami, ale nie muszą pilnować domu ani pilnować Twoich dzieci. Są bardzo aktywne i nie muszą zostawać same w domu, ale lubią bawić się w aportowanie. Podobnie jak w przypadku innych energicznych ras, basenijczyki nie są najlepszymi zwierzętami domowymi dla gospodarstw z kotami, ale jeśli szukasz psa, który nie szczeka, mieszaniec basenijskiego boksera jest dla Ciebie.

Mimo że rasa basenji nie jest znana z zamiłowania do dzieci, dobrze dogaduje się ze starszymi dziećmi. Basenji są najlepsze, gdy wychowują się z dziećmi w jak najmłodszym wieku i nigdy nie powinny być pozostawiane bez nadzoru w pobliżu małych zwierząt. Niemniej jednak, jeśli w Twojej rodzinie jest małe dziecko, są one doskonałym towarzyszem dla starszych dzieci. Jeśli nie masz dzieci, upewnij się, że masz psa na oku w pobliżu małych dzieci.

Jest przyjazny dla innych psów

Jeśli myślisz o kupnie psa rasy basenji boxer mix, powinieneś najpierw rozważyć jego reputację. Jako pies myśliwski są one z natury ciekawskie, aktywne i przyjaźnie nastawione do innych psów. Basenji istnieją od kilku stuleci, ale nie są już wykorzystywane jako psy myśliwskie. Z tego względu są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi. Chociaż żyją do trzynastu lat, są bardzo opiekuńcze w stosunku do swoich właścicieli i wymagają wczesnej socjalizacji. Mogą być również agresywne w stosunku do innych psów, dlatego ważna jest ich wczesna socjalizacja.

Mieszaniec basenu i boksera jest przyjazny w stosunku do innych psów, a jego długość życia w dobrym zdrowiu wynosi od dwunastu do piętnastu lat. Aby pozostać zdrowym i szczęśliwym, musi być karmiony dietą wysokiej jakości i mieć zapewnioną dużą ilość ruchu. Podobnie jak wszystkie psy, baseniki wymagają codziennych ćwiczeń. Jeśli jednak poświęcisz czas na ich codzienne szkolenie, zyskasz lojalnego, towarzyskiego kompana na całe życie. Są także doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi lub osób, które pracują w domu.

Czytaj również:   Wszystko o Basenji Husky Mix

Mimo że psy tej rasy są przyjazne w stosunku do innych psów, mają tendencję do dominacji w stosunku do innych zwierząt domowych. W związku z tym najlepiej radzą sobie w gospodarstwach domowych z jednym zwierzęciem lub z właścicielem o dużym doświadczeniu. Ich skłonność do agresji można ograniczyć dzięki stanowczemu opiekunowi. Jeśli tylko uda Ci się uniknąć konfrontacji z innymi psami, mieszaniec Basenji z bokserem powinien być doskonałym domowym zwierzakiem.

Jest to rasa niezależna

Mieszaniec Basenji z bokserem jest mieszańcem dwóch ras psów: Basset Hound i Bokser. Obie rasy znane są ze swojej niezależności i dystansu, ale w stosunku do dzieci są również niezwykle przyjazne i łagodne. Ze względu na swoją niezależną naturę baseni mogą być trudne w szkoleniu. Osoby, które chcą mieć Basenji jako zwierzę domowe, powinny upewnić się, że kupują je od renomowanych hodowców. Psy te powinny pochodzić od odpowiedzialnego hodowcy, który przedstawi Ci rodziców i rodzeństwo szczeniąt. Ratownicy, którzy chcą przekazać psy organizacjom ratowniczym, powinni pytać o historię zdrowia adoptowanych szczeniąt.

Oprócz genetyki Basenji, liczba kopii Amy2B została dokładnie przebadana. Analiza krótkich odczytów u 11 psów rasy Basenji wykazała, że miały one od czterech do siedmiu kopii tego genu. Potwierdzono szacunkową wartość 4,5 kopii genu uzyskaną metodą ddPCR. Niemniej jednak, analiza krótkich odczytów jest prawdopodobnie mniej dokładna niż analiza długich odczytów. Mimo to, wyniki te sugerują, że istnieją co najmniej trzy możliwe historie ewolucyjne dla mieszańców Basenji i Boksera.

Mimo, że mieszańce Basenji i Boksera nie są genetycznie spokrewnione, wykazują różnice w gęstości SNV i małych indeli. Ponadto, genom referencyjny Basenji konsekwentnie identyfikuje więcej wariantów w porównaniu z GSD i Bokserem. Mimo że różnice genetyczne między tymi dwoma rasami są niewielkie, ogólne pokrycie tych trzech genomów referencyjnych jest znacznie wyższe niż pokrycie genomów ras pokrewnych.

To pies rodzinny

Mieszaniec Basenji z bokserem jest inteligentnym i energicznym psem, który świetnie nadaje się na psa rodzinnego. Choć nie szczekają często, są pełnymi energii towarzyszami, które uwielbiają zabawę i interakcję z dziećmi. Rasa ta jest opiekuńcza w stosunku do swojej rodziny i potrzebuje dużej ilości stymulacji psychicznej i fizycznej. W porównaniu z innymi rasami basenie nie szczekają często, ale mieszaniec basenu z pudlem może być głośniejszy niż jego odpowiednik z boksu.

Basenji został pierwotnie wyhodowany w Kongo. Jego przodkowie byli udomowionymi psami, które około 6 000 lat temu wyemigrowały z Afryki Zachodniej do Środkowej. Udomowiono je i przystosowano do życia w afrykańskich lasach. W latach 30. ubiegłego wieku europejscy koloniści zakochali się w tej rasie i rozpoczęli jej hodowlę. W końcu stworzyli standardową rasę American Kennel Club i obecnie są jedną z najpopularniejszych ras psów.

Basenji to średniej wielkości pies gończy, który wykorzystuje swój węch i wzrok do odszukiwania małych zwierząt. Są kochającymi i lojalnymi towarzyszami, które świetnie sprawdzają się jako psy rodzinne. Basenji jest na ogół psem inteligentnym i najlepiej nadaje się do rodzin z dorosłymi, którzy są bardzo inteligentni. Wymagają konsekwentnego, łagodnego szkolenia i oddanego właściciela, aby utrzymać ich temperament i dobre samopoczucie. Basenji jest doskonałym psem rodzinnym i świetnym towarzyszem dla dzieci.

Potrzebuje codziennych ćwiczeń

Bokser basenji potrzebuje codziennych ćwiczeń, aby utrzymać zdrową wagę. Są to psy aktywne, które lubią bieganie, zwinność i kursy z przynętą. Chociaż nie są już wykorzystywane do polowań, basenijczyki są wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi. Mogą żyć nawet do 13 lat i są zawzięte w ochronie swojej rodziny i dobytku. Ważne jest wczesne uspołecznienie szczeniąt basenuji, aby nie stały się one agresywne i destrukcyjne. Psy te mają tylko jeden okres rui w roku, dlatego socjalizację należy rozpocząć już w wieku szczenięcym.

Jeśli nie czujesz się pewnie co do poziomu sprawności fizycznej swojego basenji, rozważ wybór innej rasy. Labraksenji może być uparty i trudny do wytresowania. Niektórzy doświadczeni właściciele mogą wybrać inną rasę mieszaną basenji. Pitsenji to niezwykła mieszanka Basenji i Pitbulla. Ta średniej wielkości rasa waży od 22 do 65 funtów i wymaga codziennych ćwiczeń, aby zachować zdrowie. Ponieważ ta rasa jest bardzo energiczna, wymaga codziennych ćwiczeń.

Ponieważ Basenji mają dużo energii, potrzebują regularnych ćwiczeń, aby utrzymać zdrową wagę. Mogą być niszczycielskie, jeśli nie zapewni im się wielu możliwości wyładowania energii. Basenji nie radzą sobie dobrze z innymi małymi psami, choć koty się z nimi dogadują. Basenji boxer mix nie powinien mieszkać z małymi zwierzętami domowymi, ponieważ są one niezależne i mogą nie być dobrze zsocjalizowane z nimi. Chociaż są tolerancyjne wobec kotów, należy pamiętać, że nie można ich spuszczać ze smyczy nawet na ogrodzonym terenie.

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wszystko o Basenji Beagle Mix

Next Post

Wszystko o Basenji Chihuahua Mix

Related Posts