Wszystko o Basenji Heeler Mix

Ten artykuł jest w całości poświęcony Basenji, rasie zabawkowej, która jest zarówno psem stróżującym, jak i zabawką. Dowiesz się więcej o osobowości tego psa, jego unikalnych cechach i stylu życia, jaki może zapewnić. Jeśli myślisz o adopcji Basenji jako swojego następnego zwierzaka, czytaj dalej, aby dowiedzieć się o wszystkich rzeczach, które powinieneś wiedzieć. Gdy dowiesz się wszystkiego o tej rasie, pokochasz jej posiadanie.

Basenji to rasa zabawek

Basenji jest małym psem i ma wyrazistą osobowość. Nie szczekają, a zamiast tego wydają dziwny, jodłujący dźwięk. Basenji są również bardzo oddane i skrupulatne, pielęgnują się jak koty i wykazują szczególne przywiązanie do swoich właścicieli. Jest to jeden z powodów, dla których nazwano je „rasą kultową”

Podstawowy baseni to mały pies o krótkiej sierści. Występuje w różnych kolorach, w tym kasztanowo-czerwonym, czarnym i tricolor. Ich sierść jest krótka i niestrzępiąca się. Basenji mogą mieć również białe plamy na klatce piersiowej i na końcu ogona. Są to na ogół zdrowe psy, ale należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, jeśli masz alergię na psy lub sierść kota. Basenji nie gubią dużo sierści, ale powinny być poddawane rutynowym badaniom kontrolnym, aby mieć pewność, że są zdrowe i szczęśliwe.

Basenji to doskonały wybór dla właścicieli, którzy szukają aktywnego psa, który nie wymaga dużo uwagi. Rasa ta jest jednak bardzo wymagająca, jeśli nie masz doświadczenia niezbędnego do poradzenia sobie z jej wymagającą naturą. Jeśli nie będziesz w stanie zapewnić mu odpowiedniego przewodnictwa, basenji może stać się destrukcyjnym i wymagającym zwierzęciem. Poza tym basenji nie gubią sierści i nie mają typowego psiego zapachu, co czyni je idealnymi dla alergików.

Jest to pies inteligentny

Basenji heeler mix jest jedną z najbardziej inteligentnych ras psów dostępnych obecnie na rynku. Ma temperament i inteligencję psa gończego oraz skłonność do uporu. Pies zna komendy, ale nie wykonuje ich natychmiast lub nie jest posłuszny. Pies wykorzystuje swoją inteligencję, aby zwrócić na siebie uwagę i uzyskać to, czego chce. W rezultacie psy tej rasy są dobre dla rodzin, zwłaszcza tych, które nie lubią szczekać ani być agresywne.

Basenji to starożytna rasa, znana jako „afrykański pies bez kory”. Ich smukła sylwetka i uszy przypominają uszy szlachetnego myśliwego. W rzeczywistości niektóre mumie starożytnych psów w Egipcie mogły być basenjami! Ze względu na unikalną genetykę, Basenji ma wyjątkowe cechy i zachowania, których nie mają inne psy. Te wyjątkowe cechy uczyniły z nich rasę pożądaną przez miłośników psów.

Basenji jest klasyfikowany jako pies gończy, co oznacza, że do polowania używa oczu i uszu. Według paleontologów, rasa ta jest potomkiem najstarszych psów. Pies ten hodowany był w izolacji przez tysiące lat, zanim został odkryty w Europie. Rasa ta była kilkakrotnie krzyżowana, ale od początku jej istnienia pozostała w dużej mierze niezmieniona. Dotyczy to wielkości, umaszczenia i faktury sierści.

Jest to pies stróżujący

Basenji heeler mix jest rasą niezwykle inteligentną, niezależną i czułą. W przeciwieństwie do wielu innych ras, basenji nie szczekają. Dają raczej znać o swojej obecności innymi rodzajami wokalizacji, w tym zwykłymi psimi odgłosami. Ta czujność czyni je dobrymi psami stróżującymi, ale ta rasa psów nie jest znana jako psy stróżujące. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym niesamowitym psie.

Te psy stróżujące są wspaniałymi towarzyszami i zapewniają właścicielom spokój ducha. Są to również doskonałe psy stróżujące, które mogą chronić Ciebie i Twój dom przed znanymi zagrożeniami, będąc jednocześnie wspaniałym towarzyszem. Basenji mogą być trudne w szkoleniu, ale pomocny może być trening pozytywnego wzmocnienia. Jeśli obawiasz się, że Twój pies będzie gryzł Twoje rzeczy, upewnij się, że Basenji trenuje z innymi psami i małymi zwierzętami. Basenji będzie uznawał te stworzenia za rodzinę i nie będzie ich atakował.

Basenji heeler mix może być silnym, ochronnym i inteligentnym psem stróżującym. Rasa ta posiada cechy charakterystyczne dla obu płci. Basenji heeler mix może osiągać wagę do 20 kg, a jego długość życia wynosi od 13 do 15 lat. Baseagle może być rasą małej lub średniej wielkości, o wadze dorosłego osobnika od 6 do 35 funtów. Grzywa się przez cały rok lub sezonowo. Basenji jest wynikiem skrzyżowania dwóch ras – pitsenji i boksera.

Jest psem destrukcyjnym

Jeśli zastanawiasz się, czy Basenji heeler mix jest psem destrukcyjnym i niegrzecznym, nie jesteś sam. Chociaż rasa ta jest generalnie zdrowa, istnieje kilka typowych problemów zdrowotnych związanych z tą rasą. Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę. Po pierwsze, upewnij się, że Basenji jest odpowiednio socjalizowany z dziećmi. Pomoże to zapobiec destrukcyjnym zachowaniom. Po drugie, bądź konsekwentny w szkoleniu posłuszeństwa basenji. Upewnij się, że twój basenji nie nudzi się łatwo. Nierzadko psy te kopią doły i gryzą różne przedmioty.

Basenjie są niezależne, inteligentne i uparte, ale są też bardzo hałaśliwe. Potrzebują dużo fizycznej i psychicznej stymulacji, aby uniknąć destrukcyjnych zachowań. Chociaż dogadują się z większością psów, mogą być agresywne w stosunku do obcych i innych psów. Mogą szczekać lub wydawać inne dźwięki, aby się z Tobą porozumieć, ale pamiętaj, aby ich nie zmuszać. Basenji heeler mix mogą być bardzo niszczycielskie, dlatego ważne jest, aby zawsze mieć je na oku.

Czytaj również:   Wszystko o Basset Hound Poodle Mix

Inną ważną cechą basenuji heeler mix jest to, że są bardzo energiczne. Oprócz tego, że są bardzo energiczne, mają również psotny umysł. Wielu właścicieli basenji wymienia się historiami o zniszczeniach dokonanych przez basenji. Psy te potrzebują właścicieli, którzy są sprytniejsi i bardziej przebiegli niż przedstawiciele tej rasy. Basenji są wesołe i kochające, ale nie przepadają za piłkami tenisowymi ani piłkami Frisbe.

Mogą zachorować na dysplazję stawów biodrowych

Jak w przypadku każdego innego psa, istnieją pewne środki ostrożności, które należy podjąć, opiekując się mieszańcem Basenji i heeler mix, w tym regularne wizyty u weterynarza. Dysplazja stawów biodrowych może dotyczyć każdej rasy, ale szczególnie często występuje u dużych psów. Dysplazja stawów biodrowych może być bolesna, ale jest uleczalna, a poniższe wskazówki mogą pomóc zapobiec pogorszeniu się jej stanu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Następnie zapytaj swojego lekarza weterynarii o zalecane metody leczenia dysplazji stawu biodrowego.

Mimo że basenijczyki są generalnie zdrowymi psami, są podatne na pewne schorzenia, takie jak dysplazja stawu biodrowego. Poniżej wymieniono niektóre z najczęściej występujących i uleczalnych schorzeń u tej rasy. Należy również zadbać o codzienny, ale niezbyt intensywny wysiłek fizyczny. Niektóre basenijczyki dobrze radzą sobie na spacerach, inne wymagają bardziej energicznych ćwiczeń. Dobrym pomysłem jest zabieranie psa z dziećmi, ponieważ we dwójkę będziecie się wzajemnie wykańczać i zapobiegniecie dysplazji stawów biodrowych.

W przypadku młodych szczeniąt i dojrzałych psów można rozważyć osteotomię głowy kości udowej. Operacja ta może pomóc w opanowaniu bólu, ale nie przywraca normalnej funkcji stawu biodrowego. Inną opcją dla młodszych psów jest potrójna lub podwójna osteotomia miednicy. Operacja ta pozwala na manipulację wzrostem miednicy, ale ma niski wskaźnik powodzenia. Jeżeli wypróbowałeś już inne opcje, możesz rozważyć całkowitą wymianę stawu biodrowego. Zabieg ten polega na zastąpieniu całego stawu sztucznymi częściami i przywróceniu jego funkcjonalności.

To dobry pies rodzinny

Basenji to mały, lekko zbudowany pies pochodzący z Afryki. Rasa ta jest niezwykła ze względu na niezdolność do szczekania, którą przypisuje się nieprawidłowo ukształtowanej krtani basenuji. Pomimo tego dziwactwa rasa ta jest kochającym i spokojnym psem rodzinnym. Samce osiągają 17 cm wzrostu i wagę 24 kg, natomiast suki są znacznie mniejszej budowy.

Mimo że basenijczyki są zwykle stosunkowo zdrowymi psami, są podatne na pewne schorzenia. Osoby posiadające dzieci lub mające w przeszłości alergie na psy mogą rozważyć wybór innej rasy psów. Dzieci powinny być nauczone, jak obchodzić się z psami, a najlepiej jest nadzorować małe dzieci zawsze, gdy przebywają w pobliżu psa. Jeśli dzieci są obecne, upewnij się, że nie mogą podejść do psa podczas jedzenia i nie zostawiaj psa samego z małymi zwierzętami. Basenji najlepiej dogadują się z innymi zwierzętami domowymi i dziećmi, ale należy unikać zabierania Basenji do parku lub sklepu zoologicznego bez rodzica.

Mimo że Basenji zazwyczaj nie dogadują się z dziećmi, mogą być doskonałymi towarzyszami dla starszych dzieci. Idealnie byłoby, gdybyś zapoznał swojego nowego psa z dziećmi, gdy jest szczeniakiem, a usunął go dopiero, gdy stanie się dorosły. Dzięki temu pies będzie dobrze zsocjalizowany i będzie czuł się komfortowo w Twoim domu. Powinieneś także zapewnić szczeniakowi dużo ruchu każdego dnia. Psy te są doskonałymi stróżami i towarzyszami i wymagają codziennego ruchu.

Potrzebują adopcji

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją mieszańca Basenji heeler mix, to dobrze trafiłeś. Chociaż psy tej rasy nie szczekają, nadal wydają typowe psie odgłosy. Czytaj dalej, aby poznać ich wyjątkowe cechy i dowiedzieć się, jak się nimi opiekować. Chcesz adoptować psa? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć. Miejmy nadzieję, że któryś z nich będzie pasował do Twojej rodziny.

Barney to 22-miesięczny samiec rasy Basenji. Urodził się 28 listopada 2019 r. Jest szczeniakiem, który ledwo rozpoczął szkolenie. Jego rodzina właśnie przerwała zajęcia dla szczeniąt, gdy wybuchła pandemia. Jego poprzednia rodzina wychowywała go z dwójką dzieci. Kocha dzieci, ale nie może znieść samotności. Na szczęście schronisko APA! pomaga mu znaleźć dom z kochającą rodziną.

Mieszanka Basenji i Heeler może być wspaniałym zwierzakiem dla rodziny. Psy te są znane z tego, że są towarzyskie i posłuszne, ale nie są najlepszymi stróżami. Świetnie jednak dogadują się z dziećmi i nie są trudne w szkoleniu. Basenji heeler mix to doskonały wybór dla osób, które szukają towarzysza, ponieważ dobrze dogadują się z dziećmi. Rasa ta ma średni poziom energii i jest bardzo łatwa w szkoleniu. Ma również duże zdolności adaptacyjne i dobrze reaguje na szkolenie.

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wszystko o Basenji Greyhound Mix

Next Post

Wszystko o Basenji Husky Mix

Related Posts