Wszystko o Basenji Jack Russell Mix

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Basenji jack russell mix, prawdopodobnie chcesz wiedzieć kilka rzeczy zanim podejmiesz decyzję. W tym artykule dowiesz się, jak wygląda ten mieszaniec, z czego znane są poszczególne części rasy i czy bardziej nadaje się do polowania jako czysta rasa, czy jako pies rodzinny. Porozmawiamy także o różnych problemach zdrowotnych, jakie może mieć ta rasa i jak o nie dbać.

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z lekarzweterynarii.waw.pl

Basenji jack russell mix jest mieszańcem

Basenji jack russell mix jest niezwykle wyjątkowy pod względem wyglądu i osobowości. Basenji został stworzony jako pies myśliwski w afrykańskiej dziczy. Rasa ta jest bardzo energiczna, niezależna i potrzebuje codziennej stymulacji umysłowej, aby pozostać czujnym. Ma figlarną, psotną osobowość i nawyk jodłowania. Mimo swojej wielkości nie jest jednak onieśmielający.

Szenji niemiecki jest podobny do basenu, ale jest bardziej powściągliwy w stosunku do obcych. Podobnie jak Basenji, może ważyć od 22 do 90 funtów. Również zrzuca sierść przez cały rok. W zależności od ras rodzicielskich, Szenji niemiecki może żyć od 7 do 14 lat. Tak jak w przypadku innych mieszańców, basenji jack russell mix wymaga umiarkowanej pielęgnacji i regularnego szczotkowania.

Basenji jack russell mix to pies bardzo wysokiej klasy. Basenji terrier jest rasą premium o wysokiej cenie. Jest to krzyżówka dwóch znanych ras. Ten mieszaniec jest prawie w połowie psem gończym, a w połowie terierem i dlatego jest bardzo drogi. Mimo wysokiej ceny może być idealnym zwierzakiem dla kogoś, kto szuka psa niewymagającego w utrzymaniu.

Jest czystą rasą

Jeśli zastanawiasz się, czy mieszaniec basenji z jack russellem jest rzeczywiście czystą rasą, zastanów się jeszcze raz. Rasa basenji istnieje od XIX wieku i pierwotnie była wykorzystywana do zaganiania drobnej zwierzyny w sieci myśliwych, noszenia towarów i ostrzegania przed niebezpiecznymi zwierzętami na szlaku. Basenji są uważane za doskonałe psy stróżujące, choć zazwyczaj nie pilnują domów.

Basenji jack russell mix to prawdopodobnie bardziej podatna na szkolenie, przyjazna i łatwa do opanowania czysta rasa, ale obie rasy mają pewne różnice. Chociaż Basenji jest rasą spokojną, Jack Russell jest psem bardzo energicznym. Obie rasy są bardzo inteligentne, choć Jack Russell nie jest aż tak uparty. Jack Russell jest bardzo towarzyskim i aktywnym psem i świetnie nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi.

Jeśli nie jesteś pewien, czy Basenji jest dla Ciebie, rozważ adopcję psa ze schroniska lub domu opieki. Chociaż czystej krwi Basenji może kosztować nawet 2000 dolarów, możesz zaoszczędzić setki dolarów, jeśli adoptujesz go ze schroniska. Należy pamiętać, że większość schronisk wymaga, aby psy były wykastrowane lub wysterylizowane, aby nie musiały być wykorzystywane do hodowli.

To pies myśliwski

Basenji to mała i elegancka rasa psów myśliwskich. Ma wysoki poziom energii i nie jest dobrym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi. Jeśli jednak jesteś gotów pozwolić psu na interakcję z małymi dziećmi, będzie on wspaniałym towarzyszem. Jeśli planujesz zapoznać swojego basenji z dziećmi, zacznij interakcję od najmłodszych lat i stopniowo zwiększaj jego wiek. Basenji może być bardzo uparty i nie będzie łatwo wykonywał poleceń. Dlatego, jeśli chcesz mieć psa rodzinnego, który nie będzie stanowił zagrożenia, powinieneś rozważyć wychowywanie go z małymi dziećmi do czasu, aż wyrośnie na dojrzałego psa.

Basenji jest psem myśliwskim czystej krwi, pochodzącym z Kongo. Ma doskonały wzrok i węch i był wykorzystywany przez myśliwych do płoszenia drobnej zwierzyny w sieci. Rasa ta była również wykorzystywana w środowisku wiejskim do kontrolowania populacji gryzoni. Chociaż jest to bardzo inteligentny i czujny pies myśliwski, jego temperament jest bardziej dostosowany do towarzystwa niż do polowania. Łatwo przystosowuje się do nowej sytuacji życiowej.

To pies rodzinny

Mieszaniec Basenji Jack Russell to starożytna rasa afrykańska i doskonały wybór na psa rodzinnego. Rasa ta jest znana ze swojego jodłującego szczekania. Chociaż są to prawdziwe psie psy, są również przyjazne i czułe. W rzeczywistości niektóre plemiona afrykańskie cenią swoje psy rasy basenji bardziej niż swoje żony. Basenji są doskonałymi stróżami, ale nie są uważane za psy stróżujące.

Mimo że Basenji ma krótką, delikatną sierść, nie zrzuca jej do tego stopnia, by przeszkadzała w oddychaniu. Chociaż basenji słyną z minimalnej sierści, zdarza się, że zrzucają ją od czasu do czasu. W przeciwieństwie do innych ras, ich sierść jest cienka i krótka, co ułatwia pielęgnację. Jeśli jednak nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na comiesięczną kąpiel, powinieneś szczotkować zęby psa dwa razy w tygodniu. Zapobiega to tworzeniu się kamienia nazębnego i nieświeżemu oddechowi.

Mieszaniec Basenji Jack Russell terrier to doskonały wybór dla rodzin. Są figlarne i przyjazne, często świetnie dogadują się z dziećmi. To wspaniały pies rodzinny, ale nie daj się zwieść ich dzikości. Mieszaniec Basenji Jack Russell jest lojalnym i czułym towarzyszem, ale może stać się agresywny, gdy przebywa w pobliżu dzieci. Jeśli szukasz zwierzaka, który będzie pasował do Twojej rodziny, adoptuj Basenji Jack Russell mix od renomowanego hodowcy, ośrodka ratownictwa lub sklepu zoologicznego. Nie musisz wychodzić z domu, a nawet przyjdą do Ciebie!

Czytaj również:   Wszystko o rasie Basset Hound Pitbull

Niełatwo utrzymać dom

Basenji jack russell mix nie jest rasą łatwą do utrzymania w domu, ale ma pewne wyjątkowe cechy. Ze względu na swój bezszczekowy charakter basenji może być trudny w szkoleniu. Mimo że rasa ta jest bardzo inteligentna, Basenji może być uparty i trudny w szkoleniu. Ważne jest stosowanie pozytywnych metod szkolenia podczas oswajania tej rasy. Basenji może być trzymany w domu, jeśli jest odpowiednio socjalizowany i wcześnie nauczony, że ludzie są alfa.

Basenji jack russell mix jest bardzo drogim psem designerskim. Powstał w wyniku celowego połączenia basenji i jack russell teriera. Rasa ta jest bardzo inteligentna, co czyni ją doskonałym wyborem dla rodziny z dziećmi. Chociaż pies ten jest na ogół przyjazny i lojalny, w pobliżu dzieci może stać się agresywny, co może być przyczyną problemów. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednie miejsce do życia dla Basenji jack russell mix, a następnie rozpocząć szkolenie.

Jest hałaśliwy

Basenji jack russell mix jest hałaśliwy, ale ma pewne pozytywne cechy. Psy te są na ogół małe i mają czystą sierść. Mają duży popęd do zdobywania i silny węch. Hałas basenji nie stanowi problemu, jeśli nie są pozostawiane same sobie przez dłuższy czas. Basenji mają niski współczynnik sierści i nie jodłują.

Mimo że są znane jako rasa cicha, nie robią tego z wyboru. Ta mała rasa pochodząca z Afryki jest niezwykle inteligentna i ma niespożyte pokłady energii. Rasa ta doskonale radzi sobie z tropieniem zapachów i jest najbardziej aktywna podczas pogoni za zdobyczą. Ich energię można spożytkować na uprawianie psich sportów. Rasa ta jest generalnie zdrowa, ale mogą wystąpić pewne problemy zdrowotne. Jeśli jesteś zainteresowany adopcją mieszańca Basenji jack russell, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dogadać się z nowym zwierzakiem.

Jak każdy pies, Basenji są bardzo energiczne i lubią być częścią stada. Małe dzieci nie są zalecane dla Basenji, ponieważ mogą je gonić. Jeśli jednak masz starsze dzieci, basenijczyki będą dobrymi towarzyszami. Konieczna jest jednak ich socjalizacja od szczenięctwa. Jeśli obawiasz się, że basenji zniszczy Twój dom, możesz rozważyć wybór innej rasy.

Nie jest posłuszny

Jest kilka powodów, dla których Twój basenji jack russell mix nie jest tak posłuszny, jak byś sobie tego życzył. Basenji ma upartą, niezależną naturę i nie zawsze jest bardzo posłuszny. Ale nie martw się, możesz wyszkolić tego psa! Najlepsze są metody pozytywnego wzmacniania. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o szkoleniu Twojego basenu jack russell mix.

Basenji jack russell mix ma wysoki poziom energii i jest dość figlarny. Będzie dobrym psem rodzinnym, ponieważ odziedziczy cechy obu ras. Będzie również bardzo opiekuńczy, co jest cechą, której warto szukać. Nie martw się, będziesz w stanie wyszkolić swojego nowego najlepszego przyjaciela, aby wykonywał każde Twoje polecenie! Tak długo, jak będziesz wiedział, jak komunikować się z psem, będzie on z wdziękiem wykonywał każde polecenie!

Należy pamiętać, że basenji jest z natury psem myśliwskim i ma skłonność do gonienia wszystkiego, co biegnie. Koty, inne psy, dzieci, a nawet dzikie zwierzęta będą gonione przez Twojego nowego najlepszego przyjaciela. Jeśli nie chcesz, aby Twój pies gonił za dzikimi zwierzętami, rozważ adopcję kota. Koty i Basenji mają wzajemnie korzystne relacje, ale zawsze skierują się na wyższy poziom, jeśli poczują się zagrożone.

To kopacz

Mieszaniec Basenji i jack russella ma skłonność do kopania. Pierwotnie psy te zostały wyhodowane do polowania na robactwo pod ziemią i dlatego jest to jeden z ich instynktów. Jack Russells mają również naturalny instynkt kopania nor, ponieważ ich nazwa pochodzi od łacińskiego słowa terra, które oznacza „ziemię”. Z tego powodu ich paznokcie rosną znacznie szybciej niż u większości psów.

Jeśli szukasz inteligentnego i małego psa, mieszanka Basenji x Jack Russell jest doskonałym wyborem. Ich niewymagająca sierść i małe wymagania pielęgnacyjne sprawiają, że idealnie nadają się do mieszkania. Ale uwaga: te psy mogą być uparte, hałaśliwe i agresywne. Mają także duże zapotrzebowanie na wysiłek fizyczny i wysoki poziom lęku separacyjnego. Ważne jest, aby wybrać odpowiedniego psa dla swojej rodziny, biorąc pod uwagę jego osobowość, temperament i styl życia, którego poszukujesz.

Mimo swojej niezależnej natury, Basenji jest bardzo inteligentnym psem, który potrzebuje stymulacji umysłowej. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć psa z wysokim szczekaniem, czy dostojnego psa stróżującego, basenji potrzebuje stymulacji umysłowej, aby być szczęśliwym. Dla tych z nas, którzy kochają swoje zwierzęta, fakt ten jest szczególnie ważny. Ponieważ basenji jack russell mix jest tak inteligentną rasą, samotne szkolenie może stanowić problem. Przygotuj się na zakup wielu zabawek lub zatrudnij kogoś, kto zostanie z nim w domu, jeśli nie będzie Cię przez dłuższy czas.

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wszystko o Basenji

Next Post

Wszystko o temperamencie i długości życia Basenji

Related Posts