Wszystko o Basenji Rescue

Jeśli szukasz Basenji, być może słyszałeś o Basenji rescue. Rasa ta ma wspaniały temperament, ale została zbytnio rozpieszczona i zyskała złą reputację. Z tego powodu psy ratownicze Basenji są zazwyczaj nieco bardziej pyskate niż psy czystej krwi. W tym artykule omówimy korzyści płynące z adopcji basenuji z organizacji ratowniczej.

Basenji to psy gończe

Basenji to rasa psów myśliwskich, która powstała z prymitywnego stada w środkowej Afryce. Charakterystyczną cechą tej rasy jest jodłowy głos, który Międzynarodowa Federacja Kynologiczna zalicza do typu prymitywnego lub szpica. Jego krtań jest inaczej ukształtowana niż u innych psów gończych, co czyni go dobrym wyborem do polowań. Inną cechą wyróżniającą tę rasę spośród innych jest jodłowanie.

Chociaż rasa ta nie jest szczególnie brudząca, to jednak wymaga nieco pielęgnacji. Basenjaki pochodzą z Afryki, ale zostały sprowadzone do wielu krajów na całym świecie. Chociaż w przeszłości trudno było je sprowadzić, programy hodowlane pozwoliły im rozmnażać się i żyć w innych krajach. W Stanach Zjednoczonych są one stosunkowo rzadkie. Mimo że jest to rasa popularna w wielu krajach, trudno będzie znaleźć ją w Ameryce Północnej.

Są inteligentne

Mimo że rasa ta jest inteligentna, nie jest też najlepszym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi. Jego wysoki poziom energii sprawia, że jest dobrym towarzyszem dla starszych dzieci. Mimo że nie lubi dzieci, jest dobrym wyborem dla dorosłych, którzy nie mają małych dzieci. Upewnij się, że zacząłeś szkolić swojego basenji, gdy był jeszcze szczeniakiem. Pozostawianie go samego na cały dzień spowoduje tylko późniejsze problemy behawioralne. Ale gdy już nauczysz się, jak szkolić basenji, będziesz miał wspaniałego zwierzaka.

Mimo że ta rasa jest inteligentna, może być trudna w szkoleniu. Ponieważ są one tak niezależne i uparte, szkolenie tych psów może być trudne. Jednak przy odpowiedniej dozie cierpliwości i pozytywnym wzmocnieniu mogą nauczyć się nowych sztuczek i niezawodnie wykonywać polecenia. Szkolenie basenji wymaga cierpliwości i pozytywnego wzmocnienia. Najlepsze techniki szkoleniowe dla tej rasy to krótkie sesje z pochwałami i pozytywnym wzmocnieniem. Pamiętaj, że cierpliwość jest kluczowa, jeśli rozważasz adopcję jednego z nich.

Basenjisy są energiczne i bardzo towarzyskie, co czyni je idealnymi do domów z małymi dziećmi. Jeśli jednak nie ma się czasu na ich odpowiednie szkolenie, mogą stać się destrukcyjne i nie nadają się do domów z małymi dziećmi. Psy te są jednak bardzo chętne do zabawy i mogą mieszkać ze starszymi dziećmi i niemowlętami. Podczas zabawy z basenji należy zawsze nadzorować dzieci, ponieważ są one często żywiołowe i skore do zabawy. To również może pomóc zmotywować dzieci do sprzątania po nich! Psy ratownicze Basenji potrzebują codziennego ruchu, zalecane są długie spacery na smyczy i wybiegi w bezpiecznych miejscach. Ponadto basenji lubią bawić się zabawkami i są świetnymi stróżami. Nie szczekają jednak ani nie wykazują agresji w stosunku do obcych. Może to sprawić, że będą bezbronne w przypadku kontaktu z dzikimi zwierzętami. Silny instynkt łowiecki tych psów może być niebezpieczny, gdy zbliżają się one do ruchliwej drogi. Jeśli Twoje dzieci lub małe dzieci nie będą ostrożne w pobliżu basenji, mogą je gonić i zrobić im krzywdę.

Są czujne

Basenje są bardzo czujne i uwielbiają pilnować swoich właścicieli. Bardzo chronią swoich właścicieli i dają znać, kiedy wpadają w kłopoty. Basenji potrzebują dużo ruchu i dużego podwórka. Jednak nigdy nie powinny być wypuszczane bez nadzoru, ponieważ są szybkimi biegaczami i mogą uciec za czymś, co zobaczą. Te czujne psy potrzebują dużo ruchu, aby pozostać zdrowe i szczęśliwe.

Mimo że Basenji może wydawać się dobrym wyborem dla Twojego domu, szkolenie psa może być trudne. Są one bardzo niezależne i uparte, więc szkolenie ich może być wyzwaniem. Psy ratownicze są często starsze i wiele już przeszły, ale możliwe jest nauczenie starszego psa nowych sztuczek i zasad. Basenji to jedna z najstarszych ras na świecie, wywodząca się z koczowniczych plemion w Afryce.

Czytaj również:   Wszystko o Basenji - mieszance golden retrieverów

Są pyskate

Niektórzy ratownicy Basenji są pyskaci, a inni po prostu przyjaźni. Bez względu na to, którą rasę wybierzesz, upewnij się, że rozumiesz ich zachowanie i potrafisz poradzić sobie z ich dziwactwami. Basenji mają niewielkie poczucie dobra i zła, więc jeśli Twój Basenji będzie próbował zaatakować innego psa, upewnij się, że wszedłeś między nich i nie sięgnąłeś w dół, aby go powstrzymać. Jeśli musisz interweniować, upewnij się, że najpierw zapniesz smycz.

Jeśli masz suczkę basenji, możliwe, że nie jest ona zsocjalizowana z mężczyznami. Może warczeć lub kłapać na domowników płci męskiej, jeśli się do niej zbliżą. Jeśli podejrzewasz, że twój pies ma ten problem, powinieneś natychmiast szukać pomocy w ośrodku ratowniczym. Jeśli Basenji boi się dzieci, być może był źle traktowany i nie był odpowiednio socjalizowany.

Są czyste

Większość psów ratunkowych Basenji jest czysta i zdrowa, ale są one również podatne na kilka poważnych chorób. Przed adopcją Basenji zastanów się, czy pies, na którego patrzysz, ma jakieś znane problemy zdrowotne. Jeśli tak, powinieneś go unikać. Lepiej jest adoptować psa od renomowanego hodowcy, który przedstawi Ci jego rodziców i rodzeństwo. Możesz też zapytać ratownika o historię zdrowia psa.

Rasa Basenji lubi dobrą pielęgnację i jest dość bezzapachowa. Chociaż nie lubią wody, tolerują ją, a ich sierść jest naturalnie krótka i bezzapachowa. Psy tej rasy wymagają jednak codziennego ruchu, ponieważ są psami towarzyszącymi i może je rozpraszać poruszający się obiekt. Należy pamiętać o regularnych ćwiczeniach, ponieważ ich energiczna natura może prowadzić do zachowań destrukcyjnych. Dlatego doskonale nadają się do mieszkania.

Potrzebują codziennych ćwiczeń

Jeśli szukasz psa, który jest jednocześnie inteligentny i zadziorny, rozważ adopcję Basenji. Psy tej rasy są inteligentne, powściągliwe i uparte, mają silne korzenie myśliwskie. Mimo że uwielbiają się bawić i polować, psy te potrzebują codziennej stymulacji fizycznej i psychicznej, aby być szczęśliwe i zdrowe. Są bardzo towarzyskie i chętnie dogadują się z innymi psami, ale są również bardzo niezależne. Chociaż są stosunkowo małe, nie są onieśmielające i nie wdają się w bójki z innymi psami.

Jak większość dużych ras, basenie mają duże uszy, które mogą wydawać się komiczne, ale mogą służyć pożytecznym celom. Niektórzy badacze uważają, że ich przerośnięte uszy miały swój cel w ewolucji. Basenijczyki były aktywne na gorących afrykańskich równinach, a ich duże małżowiny uszne pomagały w odprowadzaniu ciepła z ciała. Mimo dużych uszu basenijczyki są również doskonałymi skoczkami, dzięki czemu zyskały przydomek psa skaczącego. Potrafią nawet przeskakiwać ogrodzenia z ogniw łańcucha.

Nadają się do mieszkania lub mieszkania w bloku

Jeśli myślisz o adopcji Basenji jako nowego zwierzęcia, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy rasa ta nadaje się do mieszkania lub mieszkania w bloku. Na szczęście basenji znane są z tego, że są niezwykle łagodne i choć czasem wydają odgłosy, nie szczekają jak inne psy. Mimo swojej wielkości, basenie są znane z tego, że potrafią uciekać z ogrodzonych podwórek, dlatego ważne jest, aby regularnie wychodzić z tą rasą na spacery.

Jako rasa, basenie są uważane za jeden z najlepszych wyborów do mieszkań i apartamentów. Te małe psy są ciche i czyste, ale wymagają dużo ruchu. Co więcej, są mniej podatne na alergie niż inne rasy psów. Psy tej rasy nadają się do mieszkania lub mieszkania w bloku ze względu na to, że nie wydzielają zbyt dużo sierści i nie wydzielają zbyt wiele zapachu. Jednak ich niewielkie rozmiary mogą sprawić, że nie będą nadawać się do zatłoczonych miejsc.

Mogą być trudne w szkoleniu

Jeśli szukasz nowego psa, rozważ zakup psa ratowniczego rasy Basenji. Chociaż ta rasa jest uważana za jedną z najbardziej inteligentnych ras, nie zawsze jest najłatwiejsza w szkoleniu. Są one niezwykle inteligentne i potrafią bardzo manipulować. Jeśli nie jesteś pewien, czy pies ratowniczy rasy Basenji jest dla Ciebie odpowiedni, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Tutaj dowiesz się, jak szkolić psa ratowniczego rasy Basenji.

Basenjaki są często hałaśliwe. Mają naturalną skłonność do gonienia za przedmiotami, dlatego tak ważne jest wczesne szkolenie nowego szczeniaka. Zabieraj szczeniaka do parku z innymi zwierzętami i ludźmi, aby go uspołecznić. Podczas spacerów pamiętaj o prowadzeniu szczeniaka na smyczy, aby się nie zgubił. Możesz także zapisać się na podstawowy kurs posłuszeństwa dla swojego nowego psa. Te metody szkolenia są odpowiednie dla wszystkich ras psów i pomogą Ci wprowadzić Twojego nowego przyjaciela na drogę do szczęśliwszego życia!

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wszystko o szczeniętach Basenji

Next Post

Wszystko o Basenji Rottweiler Mix

Related Posts