Wszystko o Basenji Shepherd Mix

Wszystkie rasy Basenji Shepherd Mix są dość fascynujące. Są stosunkowo prymitywną rasą, co czyni je idealnymi dla ludzi, którzy chcą mieć niezależnego i energicznego zwierzaka. Ale co sprawia, że te psy są tak wyjątkowe? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o Basenjisach. Są znane jako rasa myśliwska, są bardzo niezależne i energiczne. Są również znane jako psy myśliwskie, ale więcej o Basenji dowiesz się, czytając ten artykuł.

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z fundacja-sharpei.pl

Basenji to prymitywna rasa

Basenji to wyjątkowa i prymitywna rasa psów. Rasa ta znana jest z zamiłowania do wspinania się, siadania i psot. Ta pradawna rasa wywodzi się zaledwie kilka pokoleń od swojego afrykańskiego domu. Ta wszechstronna rasa jest doskonałym wyborem dla każdego domu, ponieważ jest mało wymagająca i wierna. Poza tymi cechami Basenji ma także zdolność przystosowywania się do różnych środowisk.

Basenji pierwotnie wyewoluował w regionie Kongo w Afryce Zachodniej, gdzie był wykorzystywany do płoszenia zwierzyny w sieci, noszenia towarów i ostrzegania przed niebezpiecznymi zwierzętami na szlaku. W niektórych plemionach dobre łowy Basenji były bardziej pożądane niż jakość ich żon. Wczesne próby sprowadzenia rasy do Europy nie powiodły się, ponieważ wkrótce po przybyciu psy zostały wytępione przez choroby. Na szczęście w latach trzydziestych XX wieku rasa trafiła do Stanów Zjednoczonych i Anglii.

Mimo że Basenji jest rasą bardzo inteligentną i zwinną, jest trudna w szkoleniu i wymaga wielu kreatywnych zabiegów. Mimo że jest to rasa stosunkowo spokojna, potrafi być również bardzo hałaśliwa, z charakterystycznym jękiem lub skomleniem. Basenji są bardzo tolerancyjne w stosunku do innych psów i dzieci, a do ich tresury można stosować pozytywne techniki szkoleniowe. Basenji są jednak notorycznymi uciekinierami i nie można ich spuszczać ze smyczy, nawet jeśli przebywają na ogrodzonym terenie.

Są psami myśliwskimi

Mieszaniec pasterski Basenji jest psem myśliwskim, a jego genetyka różni się od genetyki psów domowych. Pochodzą z Afryki i są cenione za swoją inteligencję i wybuchową szybkość. Były hodowane do polowań i były nawet przedstawiane w starożytnej sztuce egipskiej i babilońskiej. Dziś są popularnymi zwierzętami rodzinnymi, można je znaleźć w schroniskach i grupach ratowniczych. Oto więcej informacji na temat tej starożytnej rasy.

Basenji, pies myśliwski, charakteryzuje się doskonałą czujnością i uwagą. Nie przepadają za obcymi i potrafią bardzo przywiązać się do jednego człowieka. W przeciwieństwie do innych psich towarzyszy, mogą nie dogadywać się z innymi zwierzętami, takimi jak koty czy inne zwierzęta domowe. Nie lubią też wilgotnej i mokrej pogody. Można je łatwo nauczyć wspinania się, a także pokonywania drutu lub ogniw łańcucha. Są także skłonne do nadmiernego szczekania.

Mieszańce basenji i owczarka niemieckiego wyglądają podobnie. Ich sierść jest podobna, ale jest bardziej szorstka i krótsza. Oba są doskonałymi psami myśliwskimi, ale Basenji ma przewagę dzięki swojemu charakterystycznemu głosowi. Są doskonałymi zwierzętami domowymi dla aktywnych rodzin. Mogą być doskonałym wyborem dla rodzin, które nie chcą zakłócać codziennych zajęć rodziny. Mieszaniec owczarka basenji będzie świetnym zwierzakiem dla każdego, kto chce mieć psa myśliwskiego, ale nie nadaje się dla małych dzieci.

Są niezależne

Basenjaki są bardzo niezależną rasą. Psy te mają wysoki poziom energii i mogą być destrukcyjne, jeśli nie zapewni się im wystarczającej ilości ruchu lub stymulacji umysłowej. Chociaż nie przepadają za małymi dziećmi, dobrze się z nimi dogadują, gdy są starsze. Basenji mogą być wychowywane z dziećmi, ale najlepiej rozpocząć ich socjalizację już w wieku szczenięcym. Należy rozważyć zakup basenuji tylko wtedy, gdy w domu są starsze dzieci.

Rasa basenuji pochodzi z Afryki, gdzie rozwinęła się w bardzo zdolnego myśliwego. Faraonowie egipscy uhonorowali tę rasę, dając ją w prezencie jako symbol lojalności. Rasa ta ma krótką, delikatną sierść, nakrapiane uszy i pomarszczone czoło. Oprócz tego, że Basenji jest rasą bardzo niezależną, słynie również z inteligencji. Mimo że psy te są często opisywane jako niezależne, są również bardzo figlarne i inteligentne, i mogą być bardzo miłymi zwierzętami domowymi.

Mimo że Basenji na ogół nie jest psem szczekającym, istnieją pewne typowe odgłosy, których można się po nich spodziewać, w tym typowe odgłosy psów. Basenji to doskonały pies stróżujący i niezależny pracownik, ale musisz być silny i elastyczny, aby poradzić sobie z tą rasą. Basenji wymaga dużo ruchu, a właściciele muszą być silni i elastyczni, aby dotrzymać im kroku. Jeśli szukasz silnego psa do towarzystwa, basenji jest doskonałym wyborem.

Są energiczne

Jeśli chcesz mieć energicznego psa, basenji jest psem dla Ciebie. Basenji nie są szczekliwe, ale wydają kilka odgłosów typowych dla psów. Należą do nich jodłowanie, wycie i charkot. Rasa ta ma wysoki poziom energii i potrzebuje codziennego ruchu. Potrzebuje także bezpiecznego podwórka. Zawsze pilnuj swojego psa, gdy jest na zewnątrz, ponieważ jest on skłonny do ucieczek i psot.

Czytaj również:   Wszystko o wielkości i wadze Basenji

Mieszaniec owczarka basenji jest inteligentnym i aktywnym psem. Można je przystosować do życia w mieszkaniu, ale właściciele muszą zapewnić im dużo ruchu i czasu na zabawę. Psy te, znane jako „psy bez kory”, pochodzą z Afryki, mają krótką sierść i zwartą budowę ciała. Łatwo je rozpoznać dzięki pomarszczonemu czołu i wyrazistym oczom w kształcie migdałów. Psy te są również bardzo aktywne i energiczne, co czyni je idealnymi zwierzętami domowymi dla zapracowanych ludzi.

Rasa ta jest bardzo zabawna i kochająca. Choć mogą być trudne do wyszkolenia, Basji są wesołe, lojalne i przyjazne. Są również bardzo energiczne i mogą sprawiać trudności małym dzieciom, ale doskonale radzą sobie ze starszymi. Jeśli szukasz psa, który jest jednocześnie energiczny i lojalny, rozważ Basenji – mieszankę pasterską. Psy te mogą żyć nawet do czternastu lat i wymagają umiarkowanej pielęgnacji. Są dobrym psem stróżującym

Rasy owczarek niemiecki i basenji są mieszańcami i mają pewne wspólne cechy. Podobnie jak ich rodzice owczarki niemieckie, obie rasy są atletycznymi, inteligentnymi i przyjaznymi towarzyszami. Psy Basenji mają skłonność do szczekania, ale nie tak często jak owczarek niemiecki. Basenji odziedziczył cechy owczarka niemieckiego i jest psem aktywnym, co czyni go doskonałym psem stróżującym. Ale chociaż basenji nie jest dobrym psem stróżującym, jest doskonałym zwierzęciem domowym dla zapracowanych rodzin z dziećmi.

Ale nie są to psy szczekające, wydają charakterystyczny odgłos. Podczas gdy większość psów szczeka, szczekanie basenji brzmi jak odgłosy dwukilogramowego psa, a nie jak typowy 14-kilogramowy pies. Basenji to jedna z najbardziej wyjątkowych ras psów gończych, będąca mieszanką owczarka niemieckiego. Choć wiele osób uważa, że basenji to psy szczekające, w rzeczywistości nie szczekają one. Zamiast tego jodłują lub gaworzą.

Mieszaniec Basenji i owczarka niemieckiego jest doskonałym psem stróżującym ze względu na cechy obu ras. Australijski pies do bydła zawdzięcza swój przydomek stylowi pasterstwa, a mieszaniec Basenji z owczarkiem dziedziczy cechy obu ras. Rasa ta jest bardzo energiczna i potrzebuje regularnych ćwiczeń, aby zachować zdrowie. Jeśli tylko jest odpowiednio szkolony, świetnie nadaje się na psa stróżującego. Musi być jednak wcześnie wyszkolony i uspołeczniony.

Dobrze nadają się do mieszkania

Basset teriery i mieszańce pasterskie basenu są idealnymi psami do mieszkania, ponieważ są małe, ciche i mało energiczne. Bassety są małe i przyjazne i mogą być świetnymi psami do mieszkania, jeśli nie masz alergii lub ograniczeń przestrzennych. Ponadto bassety są wystarczająco małe, aby zmieścić się w mieszkaniu i mają krótką sierść. Rasa ta jest najlepszym wyborem do mieszkania, ponieważ jest przyjazna i łatwo się przystosowuje, co czyni ją doskonałym wyborem do mieszkania w mieście.

Rasa psów o jedwabistej sierści, która pojawia się w serialu „Seks w wielkim mieście”, jest jednym z najlepszych psów do mieszkania. Pies ten waży zaledwie 18 funtów i ma miękką sierść. Nie wymaga dużo ruchu i jest bardzo towarzyski, co czyni go idealnym psem do mieszkania. Uwielbiają ludzi i można je wytresować, aby tworzyły miniaturowe tory przeszkód w mieszkaniu. Ci, którzy kochają psy, mogą cieszyć się towarzystwem teriera bassetowego.

Inna niewielka rasa, buldog, to świetny wybór do mieszkania. Jest łagodny, spokojny i czuły, co sprawia, że świetnie nadaje się do mieszkania. Rasa ta wymaga jednak cotygodniowej pielęgnacji i strzyżenia, co sprawia, że nie jest to doskonały wybór do mieszkania. Ci, którzy mają dzieci, będą zachwyceni towarzyską osobowością buldoga, który wymaga minimum ruchu.

Są niebezpieczne

Jeśli myślisz o kupnie basenuji, możesz się zastanawiać, czy ta rasa jest niebezpieczna. Basenji nie są znane z tego, że szczekają. W rzeczywistości nie mają nawet typowych psich odgłosów. Zamiast tego wydają jodłowanie, skomlenie lub krzyk i mogą być agresywne, jeśli zostaną sprowokowane. Jeśli jednak planujesz kupić Basenji do towarzystwa, musisz jak najwcześniej rozpocząć socjalizację zwierzęcia z małymi dziećmi. A jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz poczekać, aż Twoje dziecko będzie wystarczająco duże, aby sobie z nim poradzić.

W XIX wieku psy te zostały odkryte w Kongo. Używano ich do przepędzania zwierzyny w sieci myśliwych i ostrzegania przed niebezpiecznymi zwierzętami na szlaku. Niektóre plemiona afrykańskie ceniły nawet swoje basenie bardziej niż żony! Po odkryciu basenji próby sprowadzenia go do Europy nie powiodły się, ponieważ większość importowanych psów umierała na choroby wkrótce po przyjeździe. Dopiero w latach trzydziestych XX wieku udało się doprowadzić do udanego importu.

Innym częstym problemem związanym z basenjami jest otyłość. Rasa ta jest podatna na otyłość i nie należy dopuszczać do jej nadmiernego wzrostu. Basenji żyją zazwyczaj około 13-14 lat, choć przy odpowiedniej pielęgnacji mogą dożyć nawet 17 lat. Rasa ta jest podatna na pewne problemy zdrowotne, takie jak zespół Fanconiego, który jest dziedziczną chorobą nerek. Może to powodować nadmierne pragnienie, osłabienie i częste oddawanie moczu.

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wszystko o szopingu Basenji

Next Post

Wszystko o wielkości i wadze Basenji

Related Posts