Wszystko o Basset Hound Terrier Mix

Jeśli kochasz psy, być może zainteresuje Cię wiedza na temat Basset Hound i Chow Hound. Są one dobrze dopracowaną mieszanką dwóch różnych ras o unikalnych osobowościach, choć Chow Hound może mieć skłonności agresywne. Socjalizacja szczeniaka rasy Chow Hound jest niezbędna, aby zapewnić szczęśliwego i zdrowego dorosłego psa. Te designerskie rasy psów mogą wyrosnąć na duże, imponujące psy lub łagodne, małe psy do kolan.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z klubtoyterriera.pl

Bassamation to 3 w 1

Rasą psów typu 3 w 1 jest Bassamation. Ta wyjątkowa mieszanka psów powstała z połączenia rasy Basset Hound, Dalmatyńczyka i Pudla. Jest to rasa potulna, przyjazna i lojalna, ale ma również skłonności do lęku separacyjnego. Pies ten jest również doskonałym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ nie jest agresywny, ale może być hałaśliwy i przypadkowo przewrócić małe dziecko. Rasa ta jest również tolerancyjna w stosunku do innych psów i kotów ze względu na niski popęd do zdobywania i potulną osobowość.

Nazwa Basset Hound pochodzi od francuskiego słowa bas, które oznacza niski lub karłowaty. Ta rasa psów znana jest z niezwykle silnego zmysłu węchu, który ustępuje jedynie Bloodhoundowi. Jest to przyjazny, spokojny pies o niesamowitym zmyśle powonienia. Basset Hound jest bardzo podatny na szkolenie, łatwo go wytresować i nawiązać z nim kontakt towarzyski.

Basset Hound jest wspaniałym towarzyszem i doskonałym zwierzęciem rodzinnym. Basset Hound waży około 40-50 funtów i ma od 16 do 19 cali wzrostu. Jego uszy przypominające uszy pudla są również doskonałą cechą. Basset Hound jest silnym, lojalnym psem i doskonale sprawdza się podczas wędrówek, wędrówek z plecakiem i nie tylko.

Chow Hound i Basset Hound są doskonałymi zwierzętami domowymi dla rodzin. Basset Hound jest doskonałym zwierzęciem rodzinnym, natomiast Chow jest doskonałym psem stróżującym i świetnie dogaduje się z dziećmi. Mimo że oboje rodzice mają silne i kochające osobowości, rasy Basset i Foxhound dobrze sprawdzają się w życiu rodzinnym. Obie rasy rodzicielskie są popularne w terapii i pracy wojskowej, a Chow jest znany ze swojego królewskiego temperamentu.

Rat Basset jest mieszańcem teriera szczurzego i psa bassetowego

Rat Basset jest krzyżówką tych dwóch ras i posiada cechy obu. Jest bardzo chętny do zabawy w chwilach zrywów i ogólnie łagodny. To świetny wybór dla początkujących właścicieli psów, dobrze dogadują się z dziećmi. Mogą jednak odziedziczyć cechy szczekania lub wycia po swoich rodzicach. Oto kilka rzeczy, których należy szukać u Rat Basseta.

Rat Basset ma wszystkie cechy labradora, łącząc w sobie cechy labradora bostońskiego. Są czułe, przyjazne i podatne na szkolenie, co czyni je wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi. Innym niezwykłym połączeniem jest Mastiff Terrier. Pies ten łączy w sobie żywiołowe zachowanie szczura teriera z nieśmiałością rodziców mastifa. Jest to rzadka krzyżówka, więc nie wszędzie może być dostępna. Inną wyjątkową rasą, która powstała w wyniku skrzyżowania dwóch ras, jest nowofundland. Jest to olbrzymi pies zabawka i kochający pies rodzinny, co czyni go doskonałym wyborem na zwierzę rodzinne.

Czytaj również:   Wszystko o Basset Hound Poodle Mix

Rasa Rat Basset jest jednym z najbardziej popularnych i wszechstronnych psów mieszańców. Jego unikalne połączenie cech sprawia, że rasa ta jest doskonałym zwierzęciem rodzinnym. Jest to żywa rasa, która lubi socjalizację i zabawę z dziećmi. Psy te mają jednak silny popęd drapieżniczy i najlepiej nadają się dla doświadczonych właścicieli. Ponadto rasa ta jest znana jako hipoalergiczna i ceniona za swoją inteligencję.

Rasa Rat Basset jest hybrydą tych dwóch ras. Jest to mały, figlarny piesek o żywiołowej osobowości. Łączy w sobie żądzę zdobyczy psa rasy Basset Hound z inteligencją psa rasy Pug. Rat Basset jest psem pełnym energii i przejmuje cechy obojga swoich rodziców. Jest również bardzo czułym i inteligentnym towarzyszem.

Pies rasy Basset Hound został pierwotnie stworzony przez niemieckich rolników. Został wyhodowany do polowania na borsuki i inne zwierzęta. Jego uszy są bardzo długie i zachodzą na koniec nosa, gdy jest on wysunięty do przodu. Uszy mają aksamitną fakturę i zawijają się na końcach do środka. Luźna skóra na szyi również zatrzymuje zapach. Chociaż może to stanowić problem dla osób mieszkających w wilgotnym klimacie, Basset Hound jest bardzo inteligentny i stanowi doskonały wybór dla rodzin.

Bully Basset to nakrapiany słodziak

Bully Basset jest interesującą hybrydą łączącą słodką osobowość i etykę pracy. Choć nie jest szczególnie wysportowany, Bully Basset potrzebuje dużo ruchu i czasu na zabawę. Chociaż rasa ta jest zadowolona z tego, że może wylegiwać się na Twoich kolanach, woli jednak spacerować i przechadzać się. Choć dobrze sprawdza się jako pies spacerowy, nie jest idealny dla aktywnych rodzin.

Mimo że rasa Basset jest wykorzystywana głównie jako pies myśliwski, jest doskonałym towarzyszem rodziny. Odznacza się wyjątkową inteligencją. W przeciwieństwie do innych ras psy rasy Basset Hound zostały wyhodowane tak, aby były niezależne i samodzielnie myślały podczas tropienia zwierzyny. Z tego względu może być trudno nauczyć Basseta posłuszeństwa wobec prostych komend, takich jak siad.

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wszystko o bokserze Basset St Bernard Mix

Next Post

Wszystko o mieszance Basset Hound Weiner Dog

Related Posts