Wszystko o cenie Basenji

Jeśli rozważasz wprowadzenie szczeniaka Basenji do swojej rodziny, prawdopodobnie zastanawiasz się nad ceną Basenji. W tym artykule dowiesz się, ile kosztuje zakup szczeniaka, czy cena ta jest porównywalna z cenami innych ras oraz ile powinieneś przeznaczyć na pielęgnację i wizyty u weterynarza. Cena Basenji jest podobna do cen innych dużych psów, więc możesz się zastanawiać, na co przeznaczyć budżet.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu

Koszty zakupu Basenji są porównywalne z innymi rasami psów

Basenji jest stosunkowo niedrogą rasą. W Stanach Zjednoczonych koszty zakupu basenji są podobne do kosztów zakupu psów innych ras. Basenji mają krótką sierść, co czyni je podatnymi na pasożyty skóry. Pasożyty te obejmują glisty, tasiemce i nicienie sercowe. W związku z tym opieka weterynaryjna nad Basenji jest kosztowna. Powinieneś przeznaczyć około 600 dolarów na coroczne szczepienia, a basenji może wymagać corocznego badania kału.

Basenji jest generalnie zdrowy, ale może stać się otyły. Odpowiedzialny hodowca sprawdza psy pod kątem dziedzicznych chorób i hoduje tylko zdrowe osobniki. Niedoczynność tarczycy, stan, w którym tarczyca nie wytwarza wystarczającej ilości hormonu tarczycy, jest również powszechna wśród Basenji. Innym dziedzicznym schorzeniem, które może dotyczyć tej rasy, jest autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Hodowcy powinni upewnić się, że ich szczenięta przed rozmnażaniem zostały przebadane pod kątem dziedzicznych zaburzeń tarczycy i chorób autoimmunologicznych.

Nowy Basenji kosztuje od 150 do 200 dolarów, co jest bardzo przystępną ceną jak na tak dużą rasę. Zaleca się profesjonalne szkolenie, aby zapobiec problemom ze skakaniem i manierami domowymi. Dobre, wysokiej jakości legowisko może kosztować od 150 do 200 dolarów. Ważna jest również skrzynia, ponieważ basenijczyki wymagają bezpiecznego miejsca, w którym mogą przebywać bez nadzoru. Dobra skrzynia będzie kosztować od 30 do 200 dolarów. Należy również zainwestować w dobrej jakości smycz i obrożę. Obroża może kosztować od 15 do 50 dolarów.

Podstawowa opieka medyczna nad szczeniakiem Basenji kosztuje od 200 do 500 dolarów. Pierwsze szczepienia są zwykle pokrywane przez hodowcę, ale kolejne są na barkach właściciela. Oprócz kosztów opieki medycznej, będziesz musiał wydać od 100 do 300 dolarów na kastrację lub spay Basenji. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę koszty hodowli basenji przed przyjęciem go ze schroniska. Choć adopcja szczeniaka ze schroniska może być dobrym pomysłem, jest wiele wad tej opcji. Ogólnie rzecz biorąc, większość schronisk wymaga, aby zwierzęta były kastrowane lub wykastrowane, aby nie rozmnażały się.

Ceny Basenji są wyższe niż psów większości ras, ale nadal są rozsądne w porównaniu z innymi rasami. Odpowiedzialni hodowcy dokładają wszelkich starań, aby utrzymać tę rasę przy życiu. Jednak wraz ze wzrostem popularności tej rasy, rosną także jej ceny. Uważaj na nieetycznych hodowców, którzy nie podają cen na swoich stronach internetowych. Niektórzy podadzą Ci absurdalne ceny za Basenji.

Jakość szczeniaka

Przed zakupem szczeniaka Basenji, powinieneś określić jego jakość. Choć rasa ta jest generalnie zdrowa, jest podatna na kilka typowych problemów zdrowotnych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Psy te są na ogół czyste i odznaczają się doskonałą inteligencją, dzięki czemu są doskonałymi towarzyszami dla rodzin. Można je znaleźć w lokalnych schroniskach i u odpowiedzialnych hodowców, a są wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi. Chociaż nie są dobre w stosunku do małych dzieci, starsze dzieci powinny sobie poradzić z tymi psami.

Rasa Basenji pochodzi z Afryki i była ceniona przez faraonów. Psy te były wykorzystywane do wpuszczania zwierzyny w sieci, noszenia towarów i ostrzegania przed niebezpiecznymi zwierzętami. Niektóre plemiona afrykańskie ceniły dobrego myśliwego Basenji bardziej niż swoje żony. Próby importu basenji do Europy nie powiodły się, ponieważ psy ginęły wkrótce po przybyciu. Pierwszy udany import psów basenji miał miejsce w latach trzydziestych XX wieku w Stanach Zjednoczonych i Anglii.

Basenji są zazwyczaj krótkowłose i gładkowłose. Basenji może być czarny, kasztanowato-rudy, pręgowany lub biały. Niektóre szczenięta mogą mieć białe łapy, klatkę piersiową lub końcówkę ogona. Niezależnie od koloru sierści, baseni mają wyrazistą osobowość. W przeciwieństwie do innych ras, białe umaszczenie baseni jest wyjątkowo wyjątkowe. To sprawia, że są doskonałymi towarzyszami dla rodzin z małymi dziećmi. Są też doskonałymi psami stróżującymi.

Rasa basenji słynie z bystrego wzroku i dobrego węchu. Są to małe, kompaktowe psy o imponującym zakresie ruchu. Osiągają od 16 do 17 centymetrów wzrostu i ważą około 24 funtów. Długie nogi i wysoko postawione uszy przyczyniają się do ich zwinności. I chociaż uważa się je za psy „bezszczekowe”, warczą, gdy są przestraszone. Jeśli nie jesteś typem szczekacza, powinieneś rozważyć Basenji.

Psy te wymagają dużo ruchu. Nie szczekają, ale są aktywne i potrzebują stymulacji umysłowej. Basenji mają niewielkie skłonności do gryzienia, ale mogą być agresywne w stosunku do innych psów. Mimo że generalnie dobrze dogadują się z dziećmi, mogą nie nadawać się dla nich. Mogą być nieco nietowarzyskie i wymagają wczesnej socjalizacji. Szczenię Basenji powinno być nauczane w domu, aby uniknąć niewłaściwego zachowania i niepożądanych zachowań.

Czytaj również:   Wszystko o rasie Basset Hound Pitbull

Koszty wizyt u weterynarza

Koszty wizyt u weterynarza dla Basenji zwykle wynoszą od 100 do 250 dolarów rocznie. Wizyty te obejmują coroczne badanie fizykalne, szczepienia, badanie na obecność nicieni sercowych oraz badanie krwi dla starszych psów. Te ostatnie pomagają lekarzowi weterynarii wykryć ukryte schorzenia. Ponadto, coroczne wizyty zazwyczaj obejmują podawanie leków zapobiegających rozwojowi nicieni sercowych i pcheł. Koszt tych leków wynosi odpowiednio 60-75 dolarów rocznie. Ceny te mogą się jednak różnić w zależności od kliniki, do której się udajesz. Niektórzy lekarze weterynarii pobierają jeszcze wyższe opłaty za te opcjonalne zabiegi.

Wielu właścicieli zwierząt decyduje się na opłacenie tych wydatków z góry za pomocą karty kredytowej z nagrodami. Karta kredytowa z programem nagród, np. 3% zwrotu gotówki, może obniżyć całkowity koszt. Podobnie, ubezpieczyciele zwierząt domowych zwracają koszty właścicielowi w ciągu kilku dni, co może pozwolić Ci na spłacenie obciążenia kredytowego ze zwrotu pieniędzy. Pamiętaj jednak, aby przed podjęciem decyzji zapytać weterynarza o warunki polisy. Niektórzy świadczeniodawcy całkowicie zrzekają się współpłacenia za wizyty Twojego pupila.

Koszty wizyt u lekarza weterynarii Basenji zależą od wielu czynników. Ubezpieczenie kosztuje od 4 780 do 9 375 dolarów rocznie. Jeśli posiadasz polisę ubezpieczeniową dla swojego Basenji, możesz spodziewać się, że całkowite koszty wzrosną do 17 435 dolarów w ciągu całego życia zwierzęcia. Jeśli jednak uwzględnisz opcjonalne wydatki, całkowity koszt może wzrosnąć do 98 640 dolarów. Przeciętna wizyta u weterynarza dla Basenji kosztuje około 17 435 dolarów w ciągu całego życia psa, z pewnymi dodatkowymi wydatkami.

Niedoczynność tarczycy jest powszechna u Basenji. Stan ten występuje, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości hormonu tarczycy. Typowe objawy to sucha, swędząca skóra, łysienie, przyrost masy ciała i podatność na inne choroby. Jeśli podejrzewasz u swojego psa tę chorobę, powinieneś ją jak najwcześniej zdiagnozować. Leczenie polega zazwyczaj na podawaniu hormonów zastępczych. Jeśli Twój Basenji ma tę chorobę, lekarz weterynarii może zalecić leczenie.

Wizyta u lekarza weterynarii będzie również zależeć od tego, czy Twoje zwierzę wymaga dodatkowych badań. Zazwyczaj dodatkowe badania są wykonywane tylko po to, aby zawęzić możliwą przyczynę. Należy jednak zapytać lekarza weterynarii, czy za takie badania trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Te dodatkowe koszty mogą się szybko zwiększyć i mogą być trudne do zapłacenia, jeśli nie jesteś na nie przygotowany. W takim przypadku warto rozważyć zakup ubezpieczenia dla zwierzęcia. W ten sposób zrównoważysz nieoczekiwane koszty i nadal będziesz mógł utrzymać swojego pupila w zdrowiu i szczęściu.

Koszty pielęgnacji

Koszty pielęgnacji Basenji w skali roku wyniosą od 60 do 100 dolarów. Koszt samych szczepień może wynieść nawet 100 dolarów. Inne wydatki mogą obejmować prześwietlenia, hospitalizację i nagłe zabiegi chirurgiczne. Badania krwi i testy alergiczne również mogą kosztować do 300 dolarów. Pełne czyszczenie zębów może kosztować do 400 dolarów, w zależności od zakresu koniecznych prac. Jeśli planujesz mieć basenji jako zwierzę domowe, powinieneś pamiętać, że musisz liczyć się z wydatkami rzędu 300 dolarów rocznie.

Pielęgnacja basenji wymaga regularnej pielęgnacji sierści, skóry i oczu. Potrzebna jest także dobra szczotka do włosów i organiczny szampon. Podstawowe narzędzia pielęgnacyjne mogą kosztować od 30 do 150 dolarów. Zęby basenji wymagają także regularnego szczotkowania. Na szczęście większość właścicieli basenji może wykonywać te czynności samodzielnie. Jeśli jednak nie radzisz sobie z tym zadaniem samodzielnie, rozważ wynajęcie profesjonalisty.

Rasa Basenji ma krótkie, miękkie, dwuwarstwowe futro. Oznacza to, że umiarkowanie się zrzuca. Nie jest tak niechlujny jak inne psy i powinien wymagać kąpieli tylko co kilka miesięcy. Basenji są głośne, ale nie szczekają – ich odgłosy przypominają raczej jodłowanie niż szczekanie. Koszt pielęgnacji basenuji jest taki sam jak koszt pielęgnacji borzoi.

Podczas gdy niektóre psy wymagają codziennej pielęgnacji, basenji nie potrzebuje jej zbyt wiele. Potrzebuje codziennych ćwiczeń i miejsca do biegania. Najlepiej nadaje się do tego podwórko z wysokim ogrodzeniem, ale dobrym rozwiązaniem jest też park dla psów. Pielęgnacja borzojów nie jest zbyt trudna, dlatego warto rozważyć zakup basenu. Być może uda Ci się znaleźć tańszą usługę pielęgnacyjną niż w przypadku Borzoi, ale i tak będziesz musiał płacić za usługi weterynaryjne i okazjonalne zajęcia szkoleniowe.

Oprócz szczotkowania i czesania sierści psa, musisz także obcinać mu paznokcie co trzy do czterech tygodni. Może być również konieczne zakwaterowanie Basenji w schronisku dla psów, co kosztuje około 50-75 dolarów za dzień, w zależności od miasta i świadczonych usług. Codzienne ćwiczenia Basenji wymagają codziennych spacerów, więc opiekun psa będzie musiał zapłacić od 15 do 25 dolarów za sesję.

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wszystko o Basenji pudel mix

Next Post

Wszystko o szczeniętach Basenji

Related Posts