Wszystko o rasie Basset Hound Pitbull

Chociaż historia rasy Basset Hound-Pitbull jest w dużej mierze nieznana, można się o niej dowiedzieć z historii jej rodziców. Pitbull to tak naprawdę ogólne określenie dla czterech różnych ras. W tym artykule omówimy cechy fizyczne, problemy zdrowotne, naukę czystości i niedoczynność tarczycy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Mamy nadzieję, że dzięki temu podejmiesz właściwą decyzję dla swojej rodziny.

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie

Problemy zdrowotne

Psy tej rasy są podatne na kilka problemów zdrowotnych. W szczególności bassety są podatne na choroby serca, zwane kardiomiopatią rozstrzeniową. Choroba ta skutkuje powiększonym i słabym sercem. Objawami tej choroby są osłabienie i omdlenia. Wczesne wykrycie tego schorzenia jest niezwykle ważne, ponieważ może ono powodować silny ból, a nawet śmierć. Leki zapobiegawcze i zabiegi chirurgiczne mogą pomóc w kontrolowaniu jego rozwoju.

Basset Houndy i mieszańce Pitbulla mają wspólne problemy zdrowotne. Dysplazja stawów biodrowych jest częstym problemem szkieletowym u psów; choroba ta jest spowodowana nieprawidłowym rozwojem stawu biodrowego. Problemy z sercem i choroby tętnic to inne częste problemy zdrowotne tej rasy. Poważnym problemem mogą być również alergie skóry i sierści. Pies może się drapać i ocierać o skórę, dlatego w przypadku zaobserwowania takich objawów należy zwrócić się o pomoc lekarską. Inne problemy, na które należy zwrócić uwagę, to krwawienia z nosa, czerwone plamy na ciele oraz niebieskawe lub purpurowe dziąsła.

Problemy z oczami to kolejny poważny problem u psów rasy Basset Hounds. Nieleczona jaskra może spowodować ślepotę. Objawy tego schorzenia obejmują łzawienie oczu, niebieskawe rogówki i zaczerwienienie białek oczu. Niektóre psy mogą nawet odczuwać ból oczu i mrużyć oczy. W zaawansowanych stadiach choroby oczy mogą wydawać się wybrzuszone. Leczenie tego schorzenia zależy od stopnia zaawansowania choroby.

Problemy zdrowotne mieszanki basset hound pitbull

Cechy fizyczne

Mieszanka Basset Hound Pitbull to unikalne połączenie najbardziej popularnych cech ras. Temperament tej kombinacji jest opisywany przez właścicieli Basset Houndów jako „czarujący, lojalny, zadziorny i słodko usposobiony”. Psy te mogą mieć rozmiary od niskiego do wysokiego, od białego do brązowego, a ich sierść jest krótka i falista, prosta lub falista.

Mieszaniec Basset Hound Pitbull nie jest zabawką dla małych dzieci. Psy te mogą być prawdziwym utrapieniem. Te duże psy mogą być nadmiernie agresywne i mogą być agresywne w stosunku do dzieci, zwłaszcza małych i krótkowłosych. Ponieważ są one agresywne i mogą wyrządzić szkody dzieciom i innym zwierzętom domowym, nie zaleca się stosowania psów tej rasy u dzieci. Pit bulle są krótkowłose, ale mogą wyrosnąć na średniej wielkości psa, jeśli da im się szansę.

Mieszaniec Basset Hound Pitbull może być doskonałym wyborem do mieszkania. Potrafią dogadać się z innymi zwierzętami domowymi i dziećmi, jeśli są odpowiednio socjalizowane i szkolone. Jednak w kontaktach z obcymi mogą być małomówne i nie radzą sobie dobrze w samotnym życiu. Ze względu na swój temperament i wysokie spożycie kalorii, psy rasy Basset Hound Pitbull mix mogą stanowić zagrożenie dla małych dzieci.

Psy rasy Basset Hound Pitbull mix mają wspólne problemy zdrowotne. Basset Hound często cierpi na dysplazję stawów biodrowych, czyli schorzenie, w którym kula i panewka stawu biodrowego nie rozwijają się prawidłowo. W rezultacie u psów tej rasy mogą wystąpić problemy z biodrami i utrata zdolności do zabawy i polowania. Ponadto psy rasy Basset Hound Pitbull mogą cierpieć na problemy z sercem, alergie i problemy trawienne. Niektóre z nich mogą powodować ból i stany zapalne stawów.

Przywrócenie czystości w domu

Pierwszym krokiem w przywracaniu czystości w domu jest nauczenie szczeniaka przychodzenia na zawołanie. Psy te są notorycznie uparte i potrafią celowo uciekać, lekceważąc gorączkowe komendy. Może to zająć kilka miesięcy, ale przy odrobinie cierpliwości i determinacji nauczenie psa przychodzenia do domu jest całkowicie możliwe. Nagradzaj psa za zachowania, które chcesz, aby wykonywał, i nagradzaj go smakołykami za każdym razem, gdy robi to poprawnie.

Basset Houndy i mieszańce Pitbulla mają złą sławę jako psy trudne do nauczenia się czystości w domu. Ten typ psów jest również notorycznie agresywny i powinien być wcześnie socjalizowany. W zależności od rodzica Basset Hounda, poziom aktywności fizycznej będzie się znacznie różnił. Zazwyczaj codzienny spacer w umiarkowanym tempie powinien być wystarczający.

Czytaj również:   Wszystko o Basenji Staffordshire Mix

Mieszaniec Basset Hound Pitbull jest wspaniałym towarzyszem. Ich słodki temperament i zadziorność czynią je wspaniałymi zwierzętami domowymi. Są lojalne, czujne i pewne siebie. Ich temperament jest wyjątkowy, a życie z nimi to czysta przyjemność. Są łagodne, o słodkim usposobieniu i naturalnie przyjazne. Niezależnie od pochodzenia, psy rasy Basset Hound i Pitbull są wspaniałym dodatkiem do każdego domu.

Mimo że psy rasy Basset Hound Pitbull są niezwykle kochane i przyjazne, mają pewne problemy z temperamentem. Pitbulle mają tendencję do przywiązywania się, a rodzic psa rasy Basset Hound może kazać mu żuć różne przedmioty, aby zwrócić na siebie uwagę. Są bardzo inteligentne i można je łatwo wyszkolić, aby były dobrymi psami stróżującymi. Mieszańce Basset Hound i Pitbull doskonale dogadują się z dziećmi i innymi psami.

Niedoczynność tarczycy

Oprócz fizycznych objawów niedoczynności tarczycy, pies z tą chorobą może wykazywać również nietypowe zmiany w zachowaniu. Niektóre z tych zmian mogą być subtelne lub znaczące, takie jak agresywność i lękliwe zachowanie. W skrajnych przypadkach pies może mieć napady drgawkowe, stać się bardzo bojaźliwy i nieśmiały. Ostatnim rodzajem zaburzeń zachowania jest nagłe pojawienie się aktywności drgawkowej. Pomimo tego, że pies z niedoczynnością tarczycy może wydawać się całkowicie zdrowy, zaburzenia te mogą być przerażające i trudne do opanowania.

Poziom hormonów tarczycy u zdrowego dorosłego psa powinien wynosić 0,85 mcg/dL i 0,4 ng/dL. Lekarz może przepisać syntetyczny związek T4, znany jako Soloxine, który podaje się doustnie. Lek kosztuje około 5-10 dolarów miesięcznie. Po miesiącu leczenia pobiera się próbki krwi w celu monitorowania postępów choroby tarczycy. Za prawidłowy poziom T4 uważa się 0,1 mg lewotyroksyny dwa razy dziennie.

Panel badań tarczycy można zlecić w ramach badania fizykalnego. Wyniki można porównać z tabelą, która przedstawia prawidłowe poziomy tarczycy u podobnych psów. Jeśli u Twojego psa wystąpią objawy niedoczynności tarczycy, powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii. W międzyczasie możesz kontynuować leczenie, aż do ustąpienia objawów. Pamiętaj, że tarczyca jest bardzo ważnym gruczołem. Zbadanie tarczycy pomoże Ci ustalić przyczynę problemu.

Tarczyce są odpowiedzialne za produkcję hormonów. Pies z niedoczynnością tarczycy może cierpieć z kilku powodów, w tym z powodu procesu autoimmunologicznego, który niszczy tarczycę. Mniej niż 10% przypadków niedoczynności tarczycy u psów jest spowodowanych brakiem hormonu stymulującego tarczycę (TSH), który jest wytwarzany przez przysadkę mózgową. Niemniej jednak, objawy niedoczynności tarczycy są takie same bez względu na przyczynę.

Genetyka

Jest kilka cech, które sprawiają, że psy rasy Basset Hound są tak kochane. Ich urocze twarze, długie ciało i przerośnięte uszy są natychmiast rozpoznawalne. Mają także doskonały węch, co jest wielkim atutem każdego zwierzęcia. Bassety są wykorzystywane w procesie krzyżowania w celu uzyskania różnych ras hybrydowych, w tym Bassadora, będącego mieszanką Basset Hounda i Labradora Retrievera. Ich szczenięta mogą być dowolnej wielkości, ale na ogół są bardzo towarzyskie, zwłaszcza jeśli w młodym wieku zapoznają się z innymi psami.

Rasy Basset Hound i Pitbull mają wyjątkowe temperamenty. Basset Hound jest uroczym, oddanym zwierzęciem o żywej osobowości. Niezależnie od swojego temperamentu, mieszaniec Pit Bull Basset Hound jest naturalnie lojalny i czujny, i często jest dobrym domowym zwierzakiem. Jego temperament, choć różni się od temperamentu czystej rasy, jest bardzo zbliżony do psa rasy Basset Hound, który jest bardzo inteligentnym, posłusznym i lojalnym psem.

Pitbulle znane są z agresji wobec innych psów, choć to zachowanie nie musi przekładać się na psa rasy Pitbull. Basset Hound jest doskonałym zwierzęciem rodzinnym, mimo że jest pitbullem. Jeśli jednak nie został dobrze wyszkolony lub nie był socjalizowany od najmłodszych lat, Basset Hound może być dość manipulacyjny. Może nawet ugryźć, jeśli zostanie zignorowany.

Basset Hound i Pitbull są znane z tego, że są podatne na kilka problemów zdrowotnych. Basset Hound jest podatny na różne problemy z oczami, w tym jaskrę i postępujący zanik siatkówki. Mieszanka Pitbull Basset Hound jest również podatna na problemy z uszami, które mogą wpływać na słuch i równowagę. Wreszcie, psy rasy Basset Hound i Pitbull mogą być uczulone na trawę i kurz, co może powodować ataki astmy.

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wszystko o Basset Hound Lab Mix

Next Post

Wszystko o rasach basset hound, bassugg i szczur

Related Posts

Olej dla psa beagla — kokosowy czy konopny?

Wybór odpowiedniego oleju w diecie naszego czworonożnego przyjaciela to decyzja, która może mieć znaczący wpływ na jego zdrowie i samopoczucie. Beagle, czyli psy rasy, która znana jest z wesołego usposobienia i energii, wymagają szczególnej troski o ich dietę, aby zachować witalność na długie lata. Wśród wielu dostępnych suplementów, olej kokosowy i konopny wyłaniają się jako dwie popularne, ale różniące się właściwościami opcje.
Czytaj Dalej...