Wszystko o Beagle Boxer Mix

Istnieje wiele różnych nazw dla Beagle Boxer Mix, ale ta rasa jest chyba najbardziej popularna. Często spotykane nazwy dla tej rasy to Beagle, Bogle i Beagle/Boxer. W tym artykule dowiesz się więcej o rasie Beagle Boxer Mix i poznasz jej wszystkie cechy. Dowiesz się także, co sprawia, że mieszaniec Beagle Boxer jest tak wyjątkowy i jak można dostrzec różnice między tymi rasami.

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z

Beagle

Jeśli rozważasz adopcję mieszańca Beagle Boxer jako swojego nowego pupila, powinieneś najpierw dowiedzieć się kilku rzeczy. Mimo że połączenie tych dwóch ras może być wspaniałym zwierzakiem, Beagle i bokser będą głośne i mogą mieć skłonność do lęku separacyjnego. Ponadto psy tej rasy wymagają codziennych ćwiczeń i uwagi. Rasa ta jest trudna do nauczenia w domu i posłuszeństwa, dlatego należy poświęcać jej dużo czasu!

Mieszańce Boksera i Beagle’a są rasami designerskimi. Psy te po raz pierwszy pojawiły się w USA na przełomie lat 90. i 2000. Od tego czasu ich popularność jako ras designerskich gwałtownie wzrosła. Oprócz popularności wśród entuzjastów mody, Beagle stały się sławne dzięki klasycznej postaci z filmu Charlie Brown, Snoopy. Ponadto Beagle jest wykorzystywany przez rząd Stanów Zjednoczonych, Homeland Security, do wykrywania kontrabandy na lotniskach.

Chociaż bokser jest znacznie szczuplejszy niż Beagle, ma pewne cechy wspólne ze swoją rasą macierzystą. Boksery są zazwyczaj większe i muskularne, natomiast beagle są mniejsze i szczuplejsze. Bogel ma temperament obu tych ras. Jest bardzo inteligentny i lojalny, ale może nie być najlepszym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi lub prowadzących bardzo aktywny tryb życia. Jeśli planujesz adoptować psa, musisz koniecznie przeprowadzić badania.

Boxer

Jeśli chcesz mieć psa, który jest kochający i lojalny, mieszaniec Beagle’a i Boxera może być dla Ciebie idealnym wyborem. Psy te są znane z dobrego wychowania i tolerancji wobec dzieci, ale nie radzą sobie dobrze w pobliżu kotów i innych małych zwierząt. Niezależnie od wielkości, psy mieszańców ras Boxer i Beagle mogą czasami szczekać. Na ogół szczekają na intruzów i obcych, ale w stosunku do dzieci mogą być bardzo łagodne.

Boksery i Beagle po raz pierwszy pojawiły się w Ameryce na początku XX wieku. Boksery służyły w armii Stanów Zjednoczonych podczas I wojny światowej. Ich zadaniem było atakowanie, polowanie, a także pełnienie roli posłańców i nosicieli paczek. Od tego czasu boksery stały się popularne jako zwierzęta rodzinne. Psy te są czujne, inteligentne i lojalne. Ich długie pyski mogą utrzymać zdobycz w pysku do czasu przybycia właściciela. Beagle jest najbardziej znany dzięki postaci z kreskówki Snoopy, a psy te mają doskonały węch. Rząd Stanów Zjednoczonych ma nawet „Brygadę Beagle’a”, która zajmuje się wyszukiwaniem kontrabandy.

Bokser i Beagle mają różne osobowości i cechy charakterystyczne. Beagle jest większy i masywniejszy od boksera, natomiast bokser jest szczuplejszy i mniejszy. Silna, atletyczna budowa boksera i pudlowaty nos beagle’a sprawiają, że są one wspaniałymi psami rodzinnymi. Bokser jest doskonałym wyborem dla osób prowadzących aktywny tryb życia, ponieważ jest dobrym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi.

Bogle

Jeśli zastanawiasz się nad psem, który jest w połowie beaglem, a w połowie bokserem, oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Obie rasy są przyjazne i dobrze dogadują się z dziećmi, ale mogą być agresywne, więc musisz uzbroić się w cierpliwość podczas szkolenia swojego nowego pupila. Na szczęście tresura tych dwóch ras nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Pierwszym krokiem w szkoleniu Twojego nowego przyjaciela jest szkolenie w domu. Na szczęście psy tej rasy nie mają bardzo charakterystycznego zapachu i nie wymagają częstej pielęgnacji.

Beagle po raz pierwszy został odkryty w Anglii w XI wieku. W czasie I wojny światowej był używany przez armię Stanów Zjednoczonych jako transporter, pies stróżujący i posłaniec. Dopiero pod koniec XIX wieku bokser został po raz pierwszy zarejestrowany w American Kennel Club. Od tego czasu stał się popularnym psem rodzinnym i jest uważany za czujnego, inteligentnego i lojalnego. Historia rasy Beagle jest niejasna, a historycy są podzieleni co do tego, jak powstała ta rasa. Większość ekspertów zgadza się co do nazwy i uważa, że pochodzi ona od starego psa.

Wielkość psa Bogle zależy w dużej mierze od ras rodzicielskich. Samce Bogle są mniejsze niż ich żeńskie odpowiedniki. Suki są nieco większe. W rezultacie może powstać pies małej lub średniej wielkości o dużej głowie i korpusie. Wielkość psa Bogle zależy jednak od jego pochodzenia, dlatego trudno przewidzieć, którą z tych dwóch ras będzie on reprezentował.

Czytaj również:   Wszystko o Basset Hound Terrier Mix

Powszechne nazwy

Mieszanka beagle’a i boksera znana jest pod różnymi popularnymi nazwami, w tym Bogle i Boxel. Bokser jest rasą aktywną i wysportowaną, natomiast Beagle jest stworzeniem spokojniejszym i bardziej wyluzowanym. Obie rasy są bardzo dobrymi stróżami w domu i uwielbiają się bawić. Beagle są psami chętnymi do zabawy, lojalnymi i kochającymi, kiedy mają dobry nastrój. Często spotykanym błędnym przekonaniem na temat tej mieszanki psów jest to, że jest ona agresywna w stosunku do dzieci, ale to mit!

Mieszaniec boksera i beagle’a to przystojny i inteligentny pies. Psy te potrafią wyróżnić się w tłumie innych właścicieli psów. Są popularnym wyborem wśród miłośników psów i mogą być prawdziwym obiektem zainteresowania w parku. Nietrudno zrozumieć, dlaczego ta kombinacja psów jest tak popularna. Psy te można również spotkać w wielu gospodarstwach domowych, więc z pewnością staną się ulubieńcami przyjaciół i rodziny.

Połączenie Beagle’a i Boksera tworzy muskularnego psa z opadającymi uszami. Mają średniej wielkości ciało, ale są znacznie dłuższe niż którekolwiek z rodziców. Mają gęstą, gładką sierść i słabo się strzygą. Kolor tej mieszanki będzie zależał od tego, które z rodziców miało większy udział w puli genów. Ich szerokie klatki piersiowe i zrównoważona postawa sprawiają, że są doskonałym wyborem dla ludzi aktywnych.

Kwestie zdrowotne

Jeśli myślisz o kupnie dla swojego psa mieszańca beagle’a z bokserem, możesz się zastanawiać, czy to połączenie jest dla Ciebie odpowiednie. Mimo że obie rasy mają podobne problemy zdrowotne, u beagle’a istnieje większe ryzyko wystąpienia pewnych schorzeń, w tym wypadnięcia dysku. Wypadnięcie dysku, znane również jako choroba krążka międzykręgowego, występuje wtedy, gdy krążki między kręgami ulegają uszkodzeniu i uciskają rdzeń kręgowy. Leczenie różni się w zależności od schorzenia, ale często obejmuje przyjmowanie leków i odpoczynek. Poza tym beagle to psy niewymagające opieki, o krótkiej, wodoodpornej sierści.

Oprócz problemów z oczami i uszami, mieszaniec beagle’a z bokserem jest również narażony na wiele innych dolegliwości zdrowotnych. Nasiona traw, pasożyty, alergie i infekcje mogą podrażniać przewód słuchowy, prowadząc do infekcji zwanej zapaleniem ucha. Jednak w przeciwieństwie do psów innych ras, stan ten zazwyczaj nie wymaga natychmiastowego leczenia. Jeśli jednak zauważysz, że u Twojego psa rozwija się jeden z tych problemów zdrowotnych, najlepiej podjąć kroki, aby zapobiec mu w przyszłości.

Innym problemem, z którym mogą borykać się beagle, są drgawki. Ponieważ napady te są wywoływane przez stymulację elektryczną w mózgu, występowanie padaczki jest częste u beagli. Napady mogą się rozpocząć już w wieku sześciu miesięcy i wyglądają tak, jakby sprawiały ból. Jeśli masz psa rasy beagle boxer mix, musisz podjąć odpowiednie kroki, aby opanować napady padaczki.

Koszt

Generalnie, psy rasy beagle i boxer mix są tańsze w słonecznych miesiącach. Jeśli szukasz psa, który pomoże Ci w wychowaniu dzieci, lato to idealny czas. Cieplejsza pogoda oznacza również więcej okazji do zabawy ze szczeniakiem. Chociaż zapotrzebowanie na psy jesienią i zimą jest mniejsze, nadal są one o wiele tańsze. Hodowcy również biorą pod uwagę pory roku przy kryciu swoich psów, więc kupno szczeniaka czystej krwi w tych miesiącach będzie prawdopodobnie tańsze.

Koszt psa Beagle zależy od kilku czynników, w tym od miejsca zamieszkania i dostępności szczeniąt. W dużych aglomeracjach miejskich istnieje większe prawdopodobieństwo dużego popytu na małe psy niż w mniejszych regionach wiejskich. W rejonach o zimnym klimacie niektóre rasy psów są bardziej popularne do celów myśliwskich. Z tego powodu warto rozejrzeć się po sklepach i porównać ceny. Możesz również odwiedzić hodowlę hodowcy, aby zobaczyć szczenięta.

Z reguły wydasz średnio od 150 do 250 dolarów za psa na zaopatrzenie. Jeśli zdecydujesz się na adopcję psa rasy Beagle lub Boxer ze schroniska dla zwierząt, spodziewaj się, że przez pierwszy rok zapłacisz od 50 do 250 dolarów. Nie jest to jednak darmowe, opłaty adopcyjne wynoszą zazwyczaj od 150 do 250 dolarów, w zależności od miejsca zamieszkania. Osoby, które nie mają nic przeciwko płaceniu za odpowiedniego psa, mogą rozważyć jego adopcję.

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wszystko o Beagle Border Collie Mix

Next Post

Wszystko o Beagle Catahoula Mix – Przegląd Ras Psów

Related Posts