Wszystko o Ba Shar, Plica Hound, Lab Pei i Walrus Dog

W tym artykule omówimy Ba-Shar, Plica hound, Lab Pei i Walrus dog. Dowiesz się o ich osobowościach, zdrowiu i pielęgnacji, a także o wyjątkowych cechach, które czynią je wspaniałymi zwierzętami domowymi. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem psa rasy mieszanej, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej żywiołowej i inteligentnej rasie. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak opiekować się swoim nowym towarzyszem.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z hodowla-zwierzakowo.pl

Ba-Shar

Ba Shar, krzyżówka Basset Hound i Shar-Pei, to popularna rasa psów mieszanych. Szczeniaki te mają urocze zmarszczki i długie uszy, a ich sierść jest krótka, szorstka i wodoodporna. Psy te są chętne do zabawy, czułe i lojalne wobec swoich właścicieli. Są łatwe w utrzymaniu i stanowią doskonałe zwierzęta domowe dla aktywnych rodzin. Mogą mieszkać w mieszkaniach pod warunkiem, że będą miały zapewniony regularny ruch i czas na zabawę.

Ba-Shary to inteligentne i czułe psy, które mogą być uparte, jeśli zbyt długo pozostaną same. Są przyjazne i kochające w stosunku do dzieci, ale czasami mogą być przylepne lub leniwe. Ba-Shars są łagodne i oddane swoim właścicielom, ale mogą wymagać szkolenia w zakresie posłuszeństwa, jeśli chcesz, aby zachowywały się w miejscach publicznych. Mimo że Ba-Shary są bardzo kochane, nie są najbardziej towarzyskimi psami i najlepiej trzymać je jako zwierzęta rodzinne.

Ba-Shary są psami o niskim poziomie zrzucania sierści, ale ich krótkie włosy mogą powodować problemy, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane. Powinny być szczotkowane co najmniej dwa razy w tygodniu, a kąpane tylko w razie potrzeby. Ba-Shary powinny być kąpane tylko raz w roku, lub dwa razy, jeśli sierść jest nadmiernie gęsta lub brudna. W przypadku wystąpienia swędzenia, należy udać się do weterynarza.

Ba-Shary są większymi psami i wymagają dwóch do trzech filiżanek suchej karmy dziennie. Wybierając karmę dla swojego Ba-Shara, pamiętaj, aby wybrać wysokiej jakości karmę dla psów, która nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Ba-Shary są zazwyczaj łatwe w szkoleniu, ale musisz wiedzieć, że nie będą najlepszym psem stróżującym. Jednak Ba-Shary generalnie dobrze sprawdzają się w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Walrus dog

Walrus jest mieszanką basseta homo i shar pei o szorstkiej, krótkiej sierści. Ich głowy przypominają hipopotama, a uszy mają miniaturowe trójkątne. Podobnie jak ich rodzice, są inteligentne i lojalne. Jednak gen Basset Hound może powodować karłowatość u mieszanego potomstwa, co obniża jego prestiż.

Pies mors jest przyjaznym, lojalnym i inteligentnym psim przyjacielem. Jeśli jednak nie zostanie odpowiednio wcześnie zsocjalizowany, może być trudnym zwierzęciem do wyszkolenia. Choć pies mors toleruje dzieci i małe zwierzęta, może okazywać wrogość wobec obcych i gonić małe zwierzęta. Wynika to z faktu, że oboje rodzice mają instynkt myśliwski, a jedno z nich jest bardzo silnym tropicielem zapachów. Najlepszym sposobem na skorygowanie tego zachowania jest socjalizacja szczeniaka od najmłodszych lat i zapewnienie, że nie będzie pozostawał sam przez dłuższy czas.

Pies mors jest rasą aktywną i powinien być zawsze trzymany na smyczy. Podobnie jak inne bassety i Shar Pei, pies mors jest uparty i może wpaść w kłopoty, jeśli zostanie pozostawiony sam sobie. Aby zapewnić mu bezpieczeństwo, wymaga konsekwentnego szkolenia i dużej socjalizacji. Jednak pies mors jest dobrym wyborem dla osób szukających towarzysza i psa stróżującego.

Jak wszystkie rasy, pies mors jest podatny na typowe problemy zdrowotne. Jego skóra jest podatna na zmarszczki i opuchnięte skarpetki. Może to być źródłem bólu i dyskomfortu i może wymagać zabiegu chirurgicznego. Jeśli stan ten staje się poważny, pies mors może wymagać zabiegu chirurgicznego. U psa morsa można się również spodziewać powiek, które ocierają się o oczy. Stan ten nazywany jest entropionem i może powodować dyskomfort i ból.

Lab Pei

Kupując mieszańca Basset Hounda i Shar Pei, warto znać kilka podstawowych informacji na temat zdrowia i zachowania. Shar Pei są podatne na niektóre choroby oczu, w tym entropion. Może u nich również wystąpić trombopatia psia, która wpływa na krzepliwość krwi. Psy z tym schorzeniem mogą nadal prowadzić normalne życie, ale są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia potencjalnie zagrażających życiu krwawień. Inne częste problemy zdrowotne tej rasy to choroby układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, problemy żołądkowo-jelitowe, zaburzenia immunologiczne oraz schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego.

Basset Hound i mieszańce Shar Pei mogą być niezwykle czułe i oddane swoim właścicielom. Psy te są lojalne, inteligentne i kochane, ale jednocześnie są bardzo wrażliwe, niezależne i potrzebują uwagi ze strony swoich ludzkich towarzyszy. Bassety są znane ze swojej figlarnej natury i uwielbiają spędzać czas z rodziną. Te dwie rasy są świetnymi towarzyszami, ale nie oczekuj, że będą tak łagodne jak Shar Peis.

Czytaj również:   Wszystko o Beagle Boxer Mix

Ba-Shar to rasa designerska, która zaczęła zdobywać popularność w latach 80. Ta mieszanka psów rasy basset hound i shar pei ma historię sięgającą końca 1500 roku. Pierwotnie był towarzyszem polowań, ale od tego czasu Basset Hound stał się ukochanym członkiem rodziny. Chiński Shar-Pei to wielowiekowa rasa psów pochodząca z Chin, gdzie była znana jako pies bojowy. W latach 70. XX w. chińskiego Shar-Pei przywieziono do Stanów Zjednoczonych, gdzie zyskał dużą popularność.

Ba-Shar to hybrydowa rasa psów stworzona z Basset Hounda i Shar-Pei. Psy te są niezwykle inteligentne i lojalne, a ich waga waha się od 40 do 60 funtów. Mogą dożyć nawet 12 lat i są doskonałym wyborem dla rodzin ze starszymi dziećmi lub prowadzących aktywny tryb życia. Dobrze dogadują się z dziećmi. Osiągają wysokość 18 cali i wagę od 40 do 60 funtów.

Plica hound

Plica hound to rasa psów mieszanych, która jest podobna do basseta wilczarza. Ich krótka, prosta sierść dość obficie się zrzuca. W związku z tym mieszaniec ten wymaga codziennego szczotkowania i kąpieli raz lub dwa razy w tygodniu. Chociaż Plica nie wymaga częstych kąpieli, może wymagać stosowania szamponu leczniczego od czasu do czasu. Plica ma luźną skórę i wymaga sporadycznego szczotkowania, aby zachować lśniącą sierść. Od czasu do czasu należy zabierać je do psiego parku, aby pobawiły się z innymi psami lub pobiegały na podwórku. Najlepsze dla tej rasy psów będzie ogrodzone podwórko.

Inny typ psa rasy Plica znany jest jako Ori-Pei. Ten pies hybrydowy jest krzyżówką ras Pug i Chiński Shar-Pei. Początki psa Plica sięgają 1500 r., kiedy to był wykorzystywany do polowań na małe ofiary. Został zarejestrowany w Amerykańskim Związku Kynologicznym w 1935 r. i wkrótce stał się 39. najpopularniejszą rasą psów.

Basset hound jest jedną z ras rodzicielskich Plicy. Jego wygląd jest bardzo płowy i brązowy, jest krótki i krępy. Może być czarny, czekoladowy lub ciemnobrązowy, a nawet płowy. Krótkie nogi i uszy tych psów czynią je komicznymi. Poza płową sierścią mają także duże oczy i długie uszy.

Basset Hound jest znany ze swojej niskiej postury, przy czym u mieszanego potomstwa karłowatość występuje nieproporcjonalnie często. Jego duża głowa i pomarszczone brwi są również uderzającymi cechami. Shar Pei jest mały i zwinny, a obie rasy są inteligentne i lojalne. Psy Shar Pei są jednak uparte i mogą być agresywne, jeśli nie są dobrze socjalizowane.

Shepherd Pei

Mieszaniec owczarka pei i basseta jest wyjątkową krzyżówką dwóch popularnych ras psów. Psy te są znane ze swojej inteligencji i lojalności. Choć nie są tak skore do zabawy jak czystej krwi basset hound, są świetnymi towarzyszami zabaw dla dzieci. Psy tej rasy nie są bardzo wymagające w utrzymaniu, a ich sierść wystarczy szczotkować raz na tydzień. Oto kilka interesujących faktów na temat tych dwóch ras.

Mieszaniec psów rasy bokser i pies gończy ma zaropiałe oczy, jedwabistą sierść i duże łapy. Niektóre psy rasy bokser mają paznokcie. Rasa ta jest lojalna i muskularna. Wymaga jednak wczesnej socjalizacji i szkolenia w zakresie posłuszeństwa. Boxhound może być nieco niesforny w stosunku do dzieci, dlatego wczesna socjalizacja i szkolenie mają kluczowe znaczenie. Pies tej rasy jest doskonałym wyborem dla rodziny z małymi dziećmi, ale powinien być zapoznawany z innymi psami w młodym wieku.

Basset Hound jest psem spokojnym, który lubi spędzać czas z rodziną. Basset Hound odznacza się wysoką inteligencją, co może prowadzić do uporu, jeśli jest pozostawiony sam sobie. Na szczęście Basset Hound jest również bardzo zmotywowany do jedzenia, więc nie potrzebuje dużo ruchu. Basset Hound jest także doskonałym towarzyszem dla aktywnych rodzin, zwłaszcza dla aktywnych dzieci. Jego osobowość jest mieszanką cech charakteru i należy zauważyć, że psy rasy Basset Hound są bardzo podobne do siebie pod względem wyglądu.

Basset Hound powstał jako pies myśliwski. Jego nisko opuszczona postawa sprawiała, że był cenionym zwierzęciem dla myśliwych. Rasa została opracowana w XVI wieku przez braci z opactwa św. Huberta we Francji. Ich celem było wyszkolenie psów gończych do podążania za myśliwymi na piechotę. Jak sama nazwa wskazuje, pochodzi ona od francuskiego słowa bas, które oznacza niski lub karłowaty. Amerykański Kennel Club twierdzi, że psy rasy Basset Hound zostały wyhodowane do polowań. Mają dużą wytrzymałość i wyostrzony węch.

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wszystko o Basset Hound Schnauzer Mix

Next Post

Wszystko o bokserze Basset St Bernard Mix

Related Posts