Wszystko o Basenji Beagle Mix

Jeśli szukasz nowego psa, być może zastanawiasz się, czy nie rozważyć Basenji beagle mix. Te inteligentne, spokojne psy wymagają kreatywnego podejścia i szkolenia. Nie szczekają i nie warczą, ale gryzą i liżą. Basenji z wyglądu przypominają kota i lubią wspinać się na wysokie miejsca. Jeśli brzmi to jak pies Twoich marzeń, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z

Basenji beagle mix

Basenji beagle mix to jedna z najpopularniejszych ras psów designerskich na świecie. Ta wyjątkowa krzyżówka została pierwotnie wyhodowana w Afryce do polowania na gazele i antylopy. Szczekanie basenji beagle mix jest wyjątkowe, brzmi jak jodłowanie. Z tego względu jest to popularny wybór dla rodzin z niewielką przestrzenią. Choć pies jest na ogół czuły i przyjazny w stosunku do właściciela, może być nieco powściągliwy w kontaktach z obcymi.

Basenji beagle mix nie jest najlepszym wyborem do mieszkania. Mieszkania są zbyt małe dla tej rasy, dlatego warto rozważyć zakup domu z ogrodzonym podwórkiem. Potrzebują wielu interakcji społecznych i nie powinieneś zostawiać ich samych na dłuższy czas. W związku z tym należy poświęcić sporo czasu na szkolenie i socjalizację psa. W przeciwieństwie do wielu innych ras, basenijczyki nie szczekają ani nie wydają odgłosów jodłowania. Są także samo-pielęgnujące i pochodzą z linii myśliwych.

Mieszańce basenji z beagle’em mają figlarny, kochający i czuły temperament. Wymagają codziennych spacerów, ale są lojalne wobec swoich właścicieli. Ich figlarna natura jest doskonałym atutem, ale potrzebują dużo ruchu i czasu na zabawę. Dobry hodowca będzie miał wiele przykładów Beagle’a zmieszanego z Basenji, aby pomóc Ci wybrać najlepszego szczeniaka. Psy te są jednak wyjątkową rasą, której temperament może być trudny do przewidzenia. Powinieneś spróbować dowiedzieć się o nich jak najwięcej, aby znaleźć rasę najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom i stylowi życia.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów Basenji są wyraziste zmarszczki na czole. Uwielbiają się też komunikować i są doskonałymi komunikatorami. Nie są szczególnie przyjazne w stosunku do innych psów, ale jeśli są odpowiednio socjalizowane, mogą mieć kilku psich przyjaciół. Są jednak wspaniałym towarzyszem dla rodziny. Wymagają dużo ruchu, więc właściciele powinni być przygotowani na długi i ciężki dzień pracy.

Mieszaniec basenji i beagle to świetny wybór dla rodziny. Ten mieszaniec jest psem średniej wielkości, który wielkością i umaszczeniem przypomina beagle’a. Są one często mniejsze i mają dłuższe nogi niż ich odpowiedniki rasy Beagle. Basenji beagle mix jest psem spokojnym, ale czasami bywa uparty. Jednak przy odpowiednim szkoleniu będą wspaniałym zwierzęciem rodzinnym.

Baasenji beagle to wyjątkowy pies rodzinny. Często są uparte i kłótliwe, zwłaszcza gdy są młode. Jednak w miarę dojrzewania potrafią być łagodne i kochające. Mimo że nie są najlepszymi zwierzętami rodzinnymi, Baseagle mogą być doskonałymi towarzyszami i są idealnym wyborem dla rodziny z dziećmi. Niezależnie od tego, czy wybierzesz samca czy samicę, wczesne szkolenie jest koniecznością.

Baseagle

Mieszaniec basenji i beagle to krzyżówka basenji i beagle. Te dwie rasy mają wiele wspólnych cech, w tym silny instynkt łowiecki i lekkie linienie. Ze względu na te cechy rasa ta jest doskonałym wyborem dla osób z alergiami, ponieważ linieje mniej niż którakolwiek z ras rodzicielskich. Jest również znana z tego, że dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami domowymi, takimi jak koty i psy.

Bazyliszek, jako mieszaniec, jest małym, średniej wielkości psem, który przypomina obie rasy rodzicielskie. Podobnie jak Beagle, Baseagle jest mniejszy i ma szczuplejsze nogi. Podobnie jak Beagle, Basenji jest dobrze wychowany i przyjacielski, ale ma spokojniejszy temperament Basenji. Ta rasa psów jest uważana za psa do towarzystwa i należy do rodziny psów gończych.

Prawdopodobnie pierwszy Basenji został przywieziony do Anglii w 1895 r. przez lekarza weterynarii Charlesa Henry’ego Sharpa. Były one wówczas znane jako Zanzibary. Podczas II wojny światowej rasa ta zyskała na popularności w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a amerykańscy żołnierze przywieźli kilka sztuk z Afryki. Mimo że w latach 70. XX wieku rasa prawie wyginęła, udało się ją przywrócić do życia dzięki hodowli selektywnej. Dzięki niezwykle długiej żywotności i stosunkowo niskiemu zapotrzebowaniu na energię baseagle są doskonałym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi. Baseagle są przyjaźnie nastawione do obcych i nie potrzebują dużo ruchu. Psy te są zarówno inteligentne, jak i ciche. W zależności od genetyki rodziców mogą nie szczekać. Będą wydawać pewne dźwięki, ale będą mniej głośne niż ich rodzice.

Czytaj również:   Wszystko o Basset Hound Coonhound Mix

Jeśli szukasz zwierzęcia, które jest bardzo inteligentne, mieszaniec basenu i beagle’a może być idealnym towarzyszem. Chociaż ich inteligencja jest wyższa niż przeciętna, mają tendencję do częstszego ulewania niż inne mieszańce. Basenji beagle mix nie są doskonałymi psami stróżującymi i zazwyczaj ważą od 20 do 80 funtów. Zazwyczaj żyją od 10 do 14 lat. Nie są trudne w szkoleniu i świetnie dogadują się z dziećmi. Pit Bull to lojalna i odważna rasa, która również świetnie radzi sobie z dziećmi.

W 2005 r. Ostrander i Krugylak, dwaj lekarze weterynarii specjalizujący się w rasach mieszanych, podpisali umowę licencyjną z Mars Veterinary, nowo utworzonym oddziałem firmy Mars, Inc, która produkuje słodycze i karmę dla zwierząt. Umowa opiera się na procentowym udziale DNA pochodzącego od różnych ras. Nie wiadomo, czy mieszanka basenji z beagle ma wyższy procent różnorodności genetycznej niż czysta rasa beagle.

Shi-Beagle

W wyniku swojej konfiguracji genetycznej Shi-Beagle, mieszanka basenji z beagle, może odziedziczyć temperament i osobowość po każdym z rodziców. Może być łagodny i czuły, może też być niezależny i lękliwy. W wieku dorosłym Shi-Beagle może być inteligentny i czujny. Ta rasa psów wymaga jednak odpowiedniej socjalizacji i ćwiczeń od najmłodszych lat.

Rasa ta jest mieszańcem Shiba Inu i Beagle. Jest to pies małej i średniej wielkości, o wzroście od 13 do 17 cali i wadze od 20 do 30 funtów. Jego sierść jest bardzo zróżnicowana – może być krótka, gęsta lub opalona. Jego oczy mogą być ciemne, a kufa kwadratowa. Ten pies jest doskonałym wyborem do mieszkania, ale należy pamiętać o jego wysokim poziomie energii.

Ponieważ zarówno Beagle, jak i Shiba Inu były pierwotnie hodowane do polowań, będą miały duży popęd do zdobywania. W zależności od tego, jak dobrze zsocjalizujesz swojego szczeniaka rasy Shi-Beagle, może on potrzebować codziennego ruchu i zabawy. Szczenięta rasy Shi-Beagle, basenji beagle mix powinny mieć zapewnione co najmniej 60 minut aktywności fizycznej dziennie, w tym trochę czasu na zabawę.

Basenji-Beagle mix to silny, inteligentny i lojalny pies. Może żyć od dziesięciu do piętnastu lat. Shi-Beagle ma krótki nos w porównaniu z rodzicami Chihuahua. Rasa ta ma również duże możliwości adaptacyjne, zwłaszcza w mieszkaniach. Jest również dobrym psem stróżującym. Jego krótki nos może również powodować problemy.

Ceny szczeniąt rasy Shi-Beagle zależą od wielu czynników, w tym od dostępności szczeniąt i popytu w Twojej okolicy. Ceny szczeniąt rasy Shiba Inu Beagle Mix zaczynają się zwykle od 600 USD i dochodzą do około 1200 USD. Cena szczeniaka rasy Shi-Beagle zależy od kilku czynników, w tym dostępności szczeniąt i ich cech szczególnych. Wśród wielu skrzyń dla psów mieszańców Shiba Inu-Beagle jest Midwest Folding Crate for Intermediate Dogs.

Szczeniaki Shi-Beagle, to wszechstronna rasa, która jest odpowiednia dla rodzin z małymi dziećmi. Pomimo swoich rozmiarów, psy tej rasy są niezwykle czułe i oddane swoim ludzkim towarzyszom. Psy tej rasy są niezwykle inteligentne i łatwe w szkoleniu, ale w stosunku do obcych mogą być zamknięte w sobie. Jednak szybko przekonuje się do nowych przyjaciół.

Szi-beagle, mieszaniec bereta z basenji, jest wspaniałym dodatkiem do każdego domu. Podczas gdy mieszaniec Shi-Beagle jest podobny do Basenji, Shi-Beagle jest zupełnie inną rasą. Jest to rasa czysto rasowa, która pochodzi z Afryki i ma wspaniałą zdolność do polowania za pomocą węchu. Rasa ta jest bardzo łagodna i czuła, często wykorzystuje się ją do zwalczania gryzoni w wioskach. Mimo że jest to duża i silna rasa, Basenji nie krzyczy ani nie szczeka. Szczeka miękkim, jodłującym tonem. Basenji jest bardzo inteligentny i łatwo przystosowuje się do nowych środowisk życia.

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Wszystko o Basenji Boxer Mix

Related Posts