Wszystko o Basenji Terrier Mix

Basenji terrier mix to jedna z najpopularniejszych mieszańców psów dostępnych obecnie na rynku. Ta rasa psów przypominająca psa gończego ma zdecydowanie wyjątkową osobowość. Jest inteligentny, niezależny i czuły. Jest to również pies-samiec, który goni wszystko, co się rusza, na przykład króliki, wiewiórki i koty. Rasa ta nie zawsze łatwo wykonuje polecenia i nie uczy się szybko. W związku z tym najlepiej przygotować się na tę cechę przed zakupem basenji.

Basenji terrier mix to krzyżówka

Basenji terrier mix to popularna krzyżówka, nie bez powodu. Rasa basenji jest generalnie zdrowa, ale jest podatna na pewne problemy zdrowotne. W tym artykule dowiesz się o niektórych problemach zdrowotnych, które mogą dotknąć Twojego basenuji. Przeczytaj dalej, aby poznać kilka wskazówek, jak wychować szczęśliwego, zdrowego i dobrze wychowanego basenji. Powinieneś zacząć szkolić swojego basenji od najmłodszych lat. Najskuteczniejsze metody szkolenia polegają na pozytywnym wzmacnianiu i stałym nadzorze. Socjalizacja jest kolejnym ważnym aspektem zachowania basenuji. Basenji są zazwyczaj powściągliwe w stosunku do obcych, ale po kilku pozytywnych doświadczeniach z Tobą zaczynają się do Ciebie przywiązywać. Chociaż są umiarkowanie przyjazne w stosunku do innych psów i kotów, mogą postrzegać mniejsze zwierzęta domowe jako zdobycz.

Problemy zdrowotne basenji mogą być od łagodnych do poważnych. Przeczytaj o niektórych najczęstszych problemach zdrowotnych i cechach rasy Basenji zanim zdecydujesz się na adopcję jednego z nich. Pamiętaj, że kupno Basenji od renomowanego hodowcy jest najbezpieczniejszym sposobem uniknięcia takich problemów. Przed zakupem psa poproś o spotkanie z jego rodzicami i rodzeństwem. Powinieneś też zapytać o historię zdrowia psa, jeśli planujesz go adoptować.

Rasa basenji wywodzi się z Afryki, gdzie jej przodkowie ewoluowali, aby polować i żyć w dżungli. Początkowo wykorzystywano je do wypłaszania drobnej zwierzyny w sieci myśliwych i kontrolowania populacji gryzoni w wioskach. Po sprowadzeniu do Europy rasa ta powoli zyskiwała popularność. W 1944 r. została uznana przez American Kennel Club. Chociaż w Ameryce Północnej rasa ta jest rzadka, nadal można ją spotkać. Należy jednak być przygotowanym na to, że czystej krwi basenji można szukać w schroniskach i grupach ratowniczych.

Szczepia mało włosów

Mieszanka basenji z terierem to dobry wybór dla właścicieli, którym nie przeszkadza, że ich psy nie mają dużo włosów. Zrzucają bardzo mało włosów, a ich krótka sierść jest łatwa w pielęgnacji. Chociaż psy te zrzucają sierść, ilość ta jest znacznie mniejsza niż u większości innych ras. Poza tym, że Basenji ma bardzo mało sierści, jest także rasą mało alergiczną i czystą. Basenji terrier mix zrzuca niewiele lub wcale sierści, ale pies musi być szczotkowany raz w tygodniu, aby usunąć martwe włosy i równomiernie rozprowadzić oleje.

Basenji pochodzi z Afryki i występuje w 54 krajach, w tym w Kongo, Sudanie, Egipcie i Nigerii. Nie są znane z tego, że szczekają, ale są bardzo czujne i żywe. Basenji ma krótką sierść, zwartą budowę ciała i wyprostowane uszy. Ogon zawija się ciasno na jednym biodrze. Brwi są pomarszczone, a oczy osadzone nieco wyżej. Basenji ma wyjątkową osobowość, a wielu właścicieli lubi jego łatwą w utrzymaniu sierść i brak linienia.

Basenji terrier mix będzie zrzucał bardzo mało sierści, jeśli tylko będzie miał czysty dom. Basenji lubią aportować, ale pozostawione bez nadzoru mogą narozrabiać. Nie są doskonałymi psami stróżującymi, ale świetnie nadają się do pilnowania. Ze względu na wysoki poziom energii i determinację mogą uciec nawet z ogrodzonego podwórka. Rasa ta gubi niewiele liści, ale wymaga regularnego szczotkowania.

Jest to pies miniaturowy

Basenji terrier mix to duży i wytrzymały pies miniaturowy. Jego sierść jest jednolicie krótka i gładka, a kolor sierści waha się od rudego i czarnego do brązowego i pręgowanego. Mogą być również białe, z białymi plamami na pysku i łapach. Basenji potrzebują codziennego ruchu, ponieważ gryzą wszystko, co jest dla nich interesujące. Bardzo ważne jest trzymanie basenuji z dala od niebezpiecznych przedmiotów.

Rasa ta pochodzi z Afryki, ale po raz pierwszy została sprowadzona do Anglii przez Lady Helen Nutting w 1923 roku. Przywiozła ona do Anglii sześć psów, ale niestety zmarły one podczas kwarantanny od zastrzyków przeciw nosówce. Henry Trefflich założył wówczas hodowlę podkładową i do lat 30. XX wieku prawie wszystkie basenijczyki w świecie zachodnim pochodziły z pierwotnego importu. Rasa została oficjalnie uznana przez American Kennel Club w 1943 r., a w 1990 r. księga stadna została otwarta dla 14 nowych importów.

Basenji terrier mix jest doskonałym psem towarzyszącym, ale może stanowić wyzwanie dla początkujących właścicieli. Rasa ta jest bardzo inteligentna i dobrze uczy się posłuszeństwa, ale nie lubi być karana. Są niezależne i lubią wyzwania związane z nauką nowych sztuczek. Basenji jest psem spokojnym, wymaga ćwiczeń i szkolenia. Jeśli chcesz mieć towarzysza do zabawy, Basenji są dla Ciebie idealne.

Czytaj również:   Wszystko o kosztach Basenji

Jest inteligentny

Mieszaniec teriera Basenji to jedna z najbardziej inteligentnych ras psów. Ten typ psów pochodzi z Konga w Afryce, gdzie wykorzystywano je do przepędzania drobnej zwierzyny w sieciach myśliwych. Były również przydatne jako zwierzęta juczne i często uważano je za cenniejsze od żony męża. W XIX wieku próbowano sprowadzić tę rasę do Europy, ale próby te zakończyły się niepowodzeniem. Wszystkie psy, które importowano, umierały z powodu chorób wkrótce po przybyciu na miejsce. Ostatecznie udany import rozpoczął się w Anglii i Stanach Zjednoczonych.

Basenji jest psem żywym, żywiołowym, wymagającym stałego przewodnictwa. Pozostawiony sam sobie może się nudzić, gryźć meble, a nawet wspinać się po płotach i drzewach. Ta rasa psów jest zbyt ruchliwa, aby pozostać w domu. Jego szybki refleks sprawia, że jest doskonałym psem stróżującym, dlatego musisz stale obserwować szczeniaka, aby upewnić się, że nie oddali się od domu. Basenji potrafi być bardzo opiekuńczy w stosunku do swojego domu i nigdy nie zostawi go samego.

Chociaż mieszańce teriera basenji są niezwykle inteligentne i przebiegłe, niełatwo je wyszkolić. W związku z tym będziesz musiał wykazać się kreatywnością, aby nauczyć psa właściwych manier. Basenji nie szczekają, ale mogą być hałaśliwe lub wykazywać niepożądane zachowania. Niektórzy właściciele żartują nawet z niszczycielskich nawyków swoich basenji, ponieważ zmuszają je do sprzątania po sobie. Ale to wszystko jest częścią ich inteligencji i uroku.

To zadziorny pies

Basenji terrier mix to interesująca rasa. Trudno ją sklasyfikować, ale wiele cech Basenji jest wpisanych w jej naturę. Ma roczny cykl rujowy, ale nie ma zdolności szczekania. Mają również tendencję do nieprzewidywalnych zachowań, gdy są pozostawione same sobie. Te cechy sprawiają, że Basenji jest wesołym, zadziornym zwierzakiem.

Basenji to zadziorna rasa terierów, dlatego mogą być wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi. Mogą być bardzo inteligentne, niezależne i przebojowe – wszystkie te cechy posiadają teriery. Są również bardzo aktywne i potrzebują dużo stymulacji umysłowej. Szkolenie Basenji będzie wymagało stanowczości, innowacyjności i socjalizacji.

Nazwa Basenji pochodzi ze starożytnego języka afrykańskiego i oznacza „rzecz z buszu”. Rasa ta była wykorzystywana przez tubylcze plemiona w Afryce jako psy myśliwskie i znana była również jako pies kongijski. Jej nazwa pochodzi również z okresu, w którym została wprowadzona do Europy i Stanów Zjednoczonych. Chociaż rasy te były pierwotnie hodowane do polowań na drobną zwierzynę, hodowano je z pręgowanym umaszczeniem, aby pomóc w korygowaniu genetycznych problemów zdrowotnych.

Ten zadziorny pies ma krótką, jedwabistą sierść. Występuje w różnych kolorach i ma białe łapy, klatkę piersiową i końcówkę ogona. Mają dobrze wyważone ciało i kłus przypominający konia wyścigowego. Ich atletyzm sprawia, że doskonale sprawdzają się w agility. Do ich najbardziej charakterystycznych cech należy smukła budowa ciała i dobrze wyprofilowane nogi.

Jest hipoalergiczny

Istnieje wiele typów psów, a basenji terrier mix jest jednym z nich. Psy te zazwyczaj mają niski współczynnik sierści, a także częściej nie wywołują reakcji alergicznych. Psy hipoalergiczne mogą mieć mniej alergenów w sierści, ale nie wydalają ich w całości. Psy hipoalergiczne mają mniej alergenów, a ich sierść może być również łatwiejsza do czyszczenia.

Podpalany jest rasą małej lub średniej wielkości, ale zrzuca mniej sierści niż większość innych psów. Jego krótka sierść nie przyciąga alergenów i nie ma charakterystycznego zapachu. W rzeczywistości wiele osób uczulonych na sierść i ślinę psów nie ma problemów z basenjami. To, czy pies jest hipoalergiczny, zależy od jego genetyki i stanu zdrowia właścicieli.

Jak w przypadku wielu innych ras, basenijczyki są przyjazne i mało energiczne w domu, co czyni je dobrym wyborem dla osób mieszkających w mieszkaniu. Mogą być jednak płochliwe, dlatego nie powinny być pozostawiane w mieszkaniach bez nadzoru. Dla tych, którzy mieszkają w apartamentowcach, odpowiednim rozwiązaniem może być klatka. Basenji terrier mix, mimo niskiego poziomu energii, może być dobrym zwierzęciem domowym. Basenji terrier mix to doskonały wybór dla rodziny z dziećmi.

Jako że basenji terrier mix nie są ściśle hipoalergiczne, ich sierść może być problemem dla alergików. Jednak psy te zrzucają sierść, tak jak inne rasy psów, ale jej ilość nie jest wystarczająca, aby wywołać reakcję alergiczną. Psy te są również bardzo inteligentne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w roli psów stróżujących. Szkolenie w zakresie posłuszeństwa i wczesna socjalizacja czynią z nich wspaniałych towarzyszy dla alergików.

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wszystko o temperamencie Basenji

Next Post

Wszystko o rasie basset hound – owczarek australijski

Related Posts