Wszystko o Basset Hound Lab Mix

Jeśli zastanawiasz się nad adopcją Basset Hounda lub Labradora Retrievera, to dobrze trafiłeś. Przeczytaj dalej, aby poznać cechy obu tych ras i dowiedzieć się, jak dbać o tę krzyżówkę. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Oto kilka faktów na temat tej hybrydowej rasy. Dowiesz się także, jak o niego dbać i jak szkolić swojego nowego najlepszego przyjaciela. Zaczynajmy!

Labrador Retriever

Jeśli chcesz mieć psa do towarzystwa, który będzie aktywny i chętny do zabawy, mieszanka basseta z labradorem może być dla Ciebie odpowiednim wyborem. Ta mieszanka dwóch ras znana jest pod nazwą Bassador, która jest przydomkiem psa mieszańca. Labrador jest znany z polowań i odzyskiwania danych, a basset znany jest z zamiłowania do aktywności fizycznej. Nie lubią jednak zostawać same.

Mieszaniec labradora i basseta jest przyjaznym i miłym psem, który posiada cechy obu ras. Chętnie zadowoli swoją ludzką rodzinę i chętnie pozostanie blisko właściciela. Inną wspaniałą cechą tego mieszańca jest jego doskonały węch. Labradory i psy gończe są psami węchowymi, a psy gończe potrafią godzinami podążać za własnym zapachem. Labrador odziedziczył tę cechę po rodzicach psa gończego.

Labrador jest bardzo inteligentny i oddany swoim właścicielom. Łatwo jest wyszkolić psa rasy labrador. Mimo że są większe niż psy czystej krwi, nadal można je szkolić i nie muszą się tak często gubić jak psy rasy basset hound. Ich osobowość również będzie podobna do osobowości ich ras rodzicielskich, ale różnice nie stanowią przeszkody w ich szkoleniu. Labrador jest łagodny i czuły, podczas gdy basset jest bardziej aktywny.

Mieszaniec labradora i basseta jest hybrydą dwóch popularnych ras: labradora retrievera i basseta. Labrador Retriever został pierwotnie wyhodowany do wyszukiwania zwierzyny na terenach podmokłych. Ze względu na swoją inteligencję, chęć zadowolenia i przyjazną osobowość stały się popularne jako psy rodzinne i towarzysze ludzi. Przy odpowiednim szkoleniu i socjalizacji pies rasy labrador może okazać się doskonałym uzupełnieniem Twojego domu i rodziny.

Mieszaniec psa rasy labrador może być dobrym wyborem dla osób z alergiami lub z alergią w wywiadzie. Rasa ta może być również hipoalergiczna. Mieszańce labradorów są często łączone z bassetami. Często Labrador ma wzorzystą sierść, podczas gdy basset ma sierść w pełnym kolorze. Te dwa psy są doskonałym wyborem dla osób z alergią lub wrażliwą skórą.

Basset Hound

Wszystko o basset hound lab mix: Co to jest i czym się różni od labradora? Basset Hound to starożytna rasa psów gończych, która wywodzi się z Francji, gdzie mnisi wyhodowali tego karłowatego psa. Jego małe nogi i duże łapy sprawiają, że jest doskonałym psem myśliwskim, a zdolnością węszenia nie ustępuje jedynie Bloodhoundowi. Choć jest to nowa rasa, warto znać kilka podstawowych faktów na jej temat.

Labrador retriever to typ psa gończego. Pierwotnie zostały wyhodowane do wyszukiwania zwierzyny na terenach podmokłych. Są znane ze swojej inteligencji i chęci przypodobania się. Labrador jest generalnie zdrowy, ale oba psy są podatne na problemy ze stawami, takie jak dysplazja stawów biodrowych. Z tych powodów ważne jest, aby szczenię labradora zostało przebadane, aby upewnić się, że nie ma takich problemów.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze psa Basset Hound Lab mix, jest wysiłek fizyczny, jakiego potrzebuje. Labrador jest fontanną energii i potrzebuje codziennego programu ćwiczeń. Lubi pływać, aportować i biegać. Z drugiej strony Basset ma mniejsze szanse na znalezienie ujścia, ale nadal potrzebuje codziennych ćwiczeń. Dla Bassadora idealny jest codzienny spacer. Niezależnie od wybranego harmonogramu ćwiczeń, mieszaniec Basset Hound i Labrador będzie potrzebował dużo ruchu.

Rasa ta ma wiele cech wspólnych z Labradorem. Jest bardziej prawdopodobne, że Basset Hound będzie spokojniejszym, łagodniejszym szczeniakiem niż Labrador. Ta cecha ma jednak swoje zalety. Basset Hound nie jest tak czuły jak Labrador, ale przy odpowiedniej socjalizacji można zapanować nad stroną Basseta w tej mieszance. A Bassadora łatwo jest wytresować.

Osobowość Bassadora jest trudna do przewidzenia, ale obie rasy mają wiele cech wspólnych. Choć obie rasy są dobroduszne, mają też tendencję do zabawy i ciekawości. Labradory to wytrwale dążące do celu psy, a Bassador najprawdopodobniej będzie jednym z nich. Mimo to Bassador będzie towarzyskim i czułym psem, który chętnie wchodzi w interakcje z innymi ludźmi.

Charakterystyka

Mieszaniec labradora z bassetem ma pewne cechy obu czystych ras. Podczas gdy labki są bardzo inteligentne i chętnie zadowalają swoich właścicieli, psy gończe są bardziej niezależne i mogą nie chcieć robić tego, co chce ich właściciel. Ta mieszanka osobowości sprawia, że psy te są doskonałym towarzyszem dla rodziny z małymi dziećmi lub innymi psami. Psy gończe mają również wyostrzony zmysł węchu, a ta cecha może prowadzić do zachowań destrukcyjnych, jeśli się nudzą.

Czytaj również:   Wszystko o Basenji Mix

Krótka sierść Labradora Retrievera jest często adoptowana przez basseta. W związku z tym wygląd mieszańców labradora z psem gończym jest trudny do uogólnienia ze względu na szeroki zakres ubarwienia, oznakowania i wielkości każdego z rodziców. Beagle są zazwyczaj krótkowłose i osiągają wysokość od 12 do 24 cali. Ważą od 20 do 70 funtów i mają klapnięte uszy.

Ta rasa psów jest znana ze swojej figlarnej osobowości. Basset hound ma tendencję do pogoni za zdobyczą, ale jest też doskonałym towarzyszem ćwiczeń i wiernym kompanem zabaw. Pomimo tego, że jest to rasa domowa, bassadory są bardzo inteligentne i mają tendencję do zrzucania sierści. Są to psy średniej wielkości, o nisko zawieszonej sylwetce psa rasy Basset Hound. Choć samce są zazwyczaj cięższe od samic, różnice między samcami a samicami mogą być znaczne.

Basset hound i bloodhound są małe, przyjazne i chętne do zabawy, ale ich osobowość może się znacznie różnić od osobników czystej krwi. Zarówno labrador, jak i basset hound są przyjazne i chętnie zaprzyjaźniają się z małymi dziećmi i innymi zwierzętami. Ich brak lojalności może być problemem, ale ogólnie rzecz biorąc, basset hound i labrador są wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi.

Z powodu mieszanego pochodzenia, labradory są bardziej podatne na rozwój dysplazji stawów biodrowych i łokciowych. Choroby te powodują, że kości stają się nieproporcjonalne, co skutkuje problemami z poruszaniem się i silnym bólem. Z tego powodu najlepszym sposobem na uchronienie Twojego mieszańca przed otyłością jest zapewnienie mu dobrej jakości karmy, bogatej w białko zwierzęce. W ten sposób będą wyglądać świetnie i pozostaną zdrowe.

Pielęgnacja

Basset Hound to wszechstronna rasa o wyjątkowym wyglądzie. Nazwa Basset oznacza „raczej niski”, a psy te łatwo rozpoznać po długich, opadających uszach. Rasa ta została pierwotnie wyhodowana do tropienia zapachów królików, a jej genetyka sięga czasów Średniego Państwa Egipskiego. Rasa ta jest czuła, ale słynie też z uporu i skłonności do bycia upartym.

Bassador wymaga znacznego wysiłku fizycznego. Ich geny myśliwskie sprawiają, że są skłonne do energicznego wysiłku, dlatego zaleca się od 30 do 60 minut dziennie umiarkowanego wysiłku fizycznego. Mimo to Bassador jest skłonny do gryzienia i pogoni za ofiarami. Będzie wymagał szkolenia, aby zapobiec tym zachowaniom. Labradorowa część rasy sprawia, że jest on łatwiejszy w szkoleniu niż jego odpowiednik Basset hound. Jak w przypadku każdej rasy, odpowiednie szkolenie jest kluczem do zapobiegania problemom behawioralnym i budowania więzi.

Mimo że labradory są zazwyczaj zdrowe i aktywne, są to nadal bardzo aktywne psy i wymagają dużej ilości ruchu. Oznacza to, że szkolenie w klatce jest niezbędne, aby zapobiec destrukcyjnym zachowaniom. Jeśli masz taką możliwość, powinieneś również zabierać swojego nowego pupila na codzienne spacery. Upewnij się, że pies nie będzie się łatwo nudził. Długi spacer może zdziałać cuda dla Waszych relacji. Nie ma to jak spędzanie czasu ze swoim pupilem!

Jak w przypadku każdego szczeniaka rasy mieszanej, bardzo ważna jest opieka nad nowym członkiem rodziny. Ta rasa nie jest zalecana dla dzieci poniżej 8 roku życia. Nie dogadują się dobrze z małymi dziećmi, dlatego powinny mieć zapewnioną jakąś przestrzeń na świeżym powietrzu. Starsze dzieci mogą docenić nowego szczeniaka, a duże podwórko jest niezbędne do prawidłowego szkolenia. Nie zapominaj też o długości życia swojego nowego psa. Będzie on żył od 11 do 13 lat.

Mieszanka Basset hound Lab to rzadka rasa o wyjątkowych cechach. Basset hound to niski pies, który pochodzi z Francji lub Belgii. Jego duże, opadające uszy i długie, wydłużone ciało są typowe dla Basseta. Zmarszczone brwi i smutne oczy to charakterystyczne cechy jego wyglądu. Z kolei Labrador Retriever to wysoki, energiczny pies, który po raz pierwszy został wyhodowany w Nowej Fundlandii.

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Wszystko o Basset Hound i Husky Mix

Next Post

Wszystko o rasie Basset Hound Pitbull

Related Posts